Zuzana Lapčíková & Josef Fečo

Prostá krása lidových písní v podmanivém podání výtečné zpěvačky a cimbalistky Zuzany Lapčíkové doprovázené vynikajícím kontrabasistou Josefem Fečem.

 

Po dlouhé době se do karlovarské galerie umění vrací jedna z nejlepších cimbalistek a sólových zpěvaček na naší hudební scéně. Zuzana Lapčíková (1968), absolventka hry na cimbál na brněnské konzervatoři a etnologie a hudební vědy na Masarykově univerzitě v Brně je vítězkou řady národních soutěží a mezinárodních festivalů. Její diskografie čítá více než 30 titulů (např. Prší déšť – 1994; Moravské písně milostné – 1999; Uspávanky – 2001; Černobílá – 2006; Marija Panna přečistá – 2010; Rozchody/návraty – 2011, Ala Bohemica – 2014), které se setkávají s obrovským ohlasem u nás i v zahraničí (např. Rozchody/návraty obdržely hudební cenu Anděl 2011 v kategorii world music).

 

Zuzana Lapčíková pro svoji otevřenost vůči hudebním podnětům překročila hranice folklórního žánru a vstoupila na pole hudby klasické, jazzové a soudobé a snaží se o nevšední mezižánrová propojení. Zpěvačka spolupracuje s celou řadou vynikajících muzikantů – s Jiřím Pavlicou, Emilem Viklickým, Georgem Mrazem, Billem Hartem, Petrem Růžičkou, Milošem Štědroněm či Idou Kelarovou a také s mnoha hudebními tělesy klasické i jazzové hudby. Věnuje se rovněž lidovému tanci, jeho choreografii a jevištnímu provedení a téměř třicet let i pedagogické činnosti v oboru hry na cimbál. Ve všech nahrávkách i hudebně dramatických projektech Zuzana Lapčíková nabízí muzikantsky citlivý dialog jazzu a moravského folklóru. Během karlovarského koncertu uslyšíte především moravské lidové písně a také nový repertoár z právě připravovaného alba. Nádherný hlas koncentrující v sobě krásu, čistotu, radost a sílu moravské lidové písničky i nepřeslechnutelná přirozená muzikalita učinily ze Zuzany Lapčíkové nejžádanější a nejpopulárnější českou folklórní cimbalistku i zpěvačku, jejíž projev vás jistě naplní pozitivní energií. Koncert se koná 6.11.2022 v karlovarské Galerii umění a mimořádnou zpěvačku a cimbalistku při něm doprovodí neméně výtečný kontrabasista Josef Fečo.

 

Zdroj: GU

 

 

Štítky: