Zesilovači – Pavel Fajt & Pavel Koudelka

Dva uznávaní bubeníci, dvě osobnosti brněnské nezávislé hudební scény spolu vystupují při každoročním festivalu Slet bubeníků a nyní vytvořili ojedinělou bubenickou kapelu.

 

 

 

Pavel Fajt (1957) – bubeník, hudební skladatel, autor filmové i divadelní hudby, pedagog je neustále hledajícím a experimentujícím představitelem alternativní muziky na pomezí world music, art rocku, folk rocku a elektrofonické hudby. Proslul spoluprací s Ivou Bittovou, spoluzaložil skupiny Dunaj a Pluto, tvořené skvělými brněnskými muzikanty a provázené nadstandartní hudební invencí. Spolupracoval i s mnoha uznávanými zahraničními muzikanty (Borisová, Meneses, Boys, Waegeman, Zabelka).

 

Pavel Koudelka (1965), rodák z Bruntálu, zakládající člen skupin Z kopce (Ošklid) a BOO, známých kapel brněnské nezávislé scény, působil také v kapele Dunaj, natočil spolu s Pavlem Fajtem a Ivou Bittovou ceněnou dunajovskou desku Pustit musíš. 15 let bubnoval v kapele Mňága a Žďorp, nyní si užívá bubenické party v Led Zeppelin revival. Používá velmi syrový zvuk silně redukované bicí soupravy, preferuje razantní hráčské pojetí, jdoucí až do morku kostí.

 

Bubenické duo není běžným hudebním formátem. Pavel Fajt v tomto duu obstarává koncertní bubny, elektroniku a zpěv, Pavel Koudelka kromě bicí soupravy hraje i na klávesy, kytaru a zpívá. Když se vzájemně inspirují dva vynikající bubeníci, kteří se na jednom pódiu potkali již kdysi v legendárním Dunaji, a rozumí si natolik, že dali dohromady úžasnou dvoučlennou bubenickou kapelu, jistě to bude nezapomenutelný zážitek. Nenechte si ho ujít v úterý 27.3.2018 od 19.30 hodin v karlovarské Galerii umění. Bubny k srdci.

 

Zdroj: GU

 

 

Štítky: