Yellow Sisters v Galerii

Dívčí vokální skupina na pomezí world music, jazzu, soulu a funky využívá bohaté barvy ženských vokálů (tentokrát obohacených též o jeden hlas mužský) ve vlastních skladbách i v autorských aranžích afrických lidových písní.

 

Yellow Sisters jsou čtyři zpěvačky, čtyři hlasy, čtyři duše, čtyři přístupy, jak uchopit melodii, rytmus, náladu a vytvořit hudbu. Yellow Sisters (alias Lucie Hawa Goldin, Léňa, Bára Vaculíková a Tony Nyass) svými hlasy, harmoniemi a rytmy prochází s lehkostí, radostí a nadhledem napříč žánry. V prolínajících se hlasových linkách slyšíme prvky soulu, gospelu, reggae, funky i jazzu. Zpěvačky spojuje láska k experimentu s hlasem a rytmem a také obdiv k africké muzice. Technicky dokonalý vokální souzvuk, rozmanité a hravé aranže a osvěžující hlasová harmonie již okouzlily posluchače v Německu, Rakousku, Polsku, Maďarsku, Švédsku, Španělsku a Belgii. Yellow Sisters v roce 2006 zvítězily v soutěži Colours Talents pořádané prestižním festivalem Colours of Ostrava. V témže roce natočily album Singalana, před dvěma lety CD Tubab Woman a nyní připravují desku remixů a také  album dětských písní. Aktuálně se dvě ze žlutých sester zúčastnily i soutěže Hlas Československa a poté natočily videoklip k originálně rapující písničce Laktační psychóza, která se stala internetovým hitem.

 

Nový koncertní program Yellow sisters představuje multižánrové autorské písničky a písně inspirované africkou hudbou, plné propracovaných rytmů, vášnivých textů a vokálního žonglování. Hlasové iluzionistky v současné době vystupují také se zpěvákem, multiinstrumentalistou a skladatelem Petrem Wajsarem, v jejich podání si v Galerii umění v Karlových Varech ve čtvrtek 17.5.2012 od 19.30 hodin poslechnete písničky, které rozjasní i tu nejzasmušilejší duši.

 

Zdroj: GU

 

 

Štítky: