West Elektro Fest

V lázeňském kraji, ve kterém se hard rock stal pojmem, kde hnědouhelná pánev preferuje ostré metalové kytary, kde punková hudba vzývá zakokrháním vesnického kohouta, stojíme u zrození prvního mini festivalu s názvem WEST ELEKTRO FEST, který se bude konat 13. listopadu v Kinokavárně Alfa v Sokolově.

Představí se hudební skupiny, které převážně míchají a mixují hudbu za pomocí DJ mixů, samplerů a počítačových programů. V obsazení nástrojů elektrofonickou kytaru sice používají, ale v jejich hudbě nehraje až tak zásadní roli. Na prvním místě je totiž groove. A tak lze na tento mini festival pozvat fanoušky, kteří mají rádi elektronickou hudbu. Prvním vystupujícím hostem večera budou plzenští Different D.I.S.C.O. s charizmatickou zpěvačkou FuFu. Kapela mixující ve svých peckách pop, break-beat, metal a drum n bass. Čtyřčlenná kapela vznikla na začátku roku 1998 v Plzni.

Sokolovskému publiku se představí Zajíc Company, ušatá parta z Horní Dolní, která se neúnavně snaží najít rockový svatý grál ukrytý v tónině H-moll. Pomocí hudebních nástrojů, svých končetin a hlasů se vám pokusí zhmotnit své představy o dokonalé hudební kompozici. Kapela v roce 2009 pořídila záznam z živého koncertu a vytvořila dva videoklipy a to z písně Let Bí 1060 a Jasmin Limit Tea, které pochází z poslední desky s názvem Učesaný zvuk.

Hlavním hostem večera jsou Kofe-In. Kdo by je snad nestihl 12.listopadu v Husovce v Karlových Varech má možnost následující den v Kinokavárně Alfa. Debutové album s názvem Osobní vesmír má odrážet především to, že si kapela jde svou cestou. Pro první oficiální klip byla vybrána píseň Sebe mi dej. Unikátní projekt podpořilo postprodukční studio Avion ve spolupráci s  Vachler Art Company. Žádná česká kapela dosud nezpracovala audiovizuální látku pro svou hudbu kompletně ve vysoce kvalitní 3D animaci. Vizuální styl videoklipu byl inspirován filmem režiséra Franka Millera Sin City. Během prvního půl roku shlédlo videoklip Sebe mi dej jen na youtube Kofe-In kanálu více než 25 000 lidí. Koncert začíná od 20 hod. v Kinokavárně Alfa, vstupné 70 kč na místě (bez předprodeje).

Štítky: