WC jede! PROTEBE live slaví 5. výročí

WC jede! PROTEBE live slaví 5. výročí založení. V  pátek 1. října od 13.00 hodin v galerii SUPERMARKET WC v  Karlových Varech (nám. Republiky 1, podchod u Dolního nádraží) se koná kulturní akce pro veřejnost k 5.výročí založení.

Program pro veřejnost:

Od 13.00 probíhá po celý den dílna tvořivosti, kde si hosté budou moci vytvořit praktické i nepraktické připomínky toho proč přišli – placky, trika, tašky. Nikdo neodejde s prázdnou, protože každý dostane malý dárek.

Od 17.00 hodin proběhne moderovaný vstup s připomínkou akcí a projektů, které sdružení PROTEBE live během pěti let zrealizovalo. Při této příležitosti bude vylosován výherce v soutěži PETMAN o designový předmět z obchodu galerie SUPERMARKET wc. Během večera budou návštěvníci moci hlasovat o nejoriginálnější WC.

Po 18.00 hodině hosty čeká fireshow a vyhlášení vítěze soutěže WC jede! o nejzajímavější záchod. Vyhlásili jsme soutěž pro naše fanoušky a fanoušky nejrůznějších podob záchodů, kteří mohou přispět výtvarným i technickým zobrazením WC, záchodu, toalety, „hajzlíku“… I po vyhlášení vítěze se i nadále kdokoliv z veřejnosti může podílet na vytváření stálé sbírky podob WC, která bude umístěna ve výstavním prostoru galerie SUPERMARKET wc – přímo na záchodě. Jako obvykle i u této akce nechybí DJ a čajovna. Po 19. hodině budou vypuštěny lampiony štěstí, na které budou moci příznivci sdružení napsat vzkazy a přání.

„U příležitosti našeho výročí otevíráme nový výstavní prostor – přímo na záchodě. Návštěvník si může prohlédnout výstavu při trávení svého času na toaletě, díky čemuž může odejít s nevšedním zážitkem.“ Kateřina Pavelková, členka PROTEBE live

„Rozhodli jsme se začít postupně s pomocí veřejnosti dokumentovat podoby tohoto kulturního a společenského fenoménu. Budování stálé sbírky galerie jsme zahájili jako poctu původnímu objektu, který před tím, než začal chátrat, sloužil jako veřejné WC a úschovna zavazadel.“ Tereza Bredlerová, ředitelka PROTEBE live

„Touto akcí bychom rádi chtěli připomenout, to co jsme zde za 5 let podnikli a zároveň jejím prostřednictvím poděkovat všem, kteří nás během té doby různým způsobem podporovali a pomáhali nám – ať už to byli dobrovolníci, lidé ve firmách, nadacích nebo na úřadech, či bezdomovci, kteří nám – když šli kolem – pomohli při úpravách galerie“.Jiří Hanek, člen PROTEBE live

Občanské sdružení PROTEBE live založili a řídí grafičtí designéři. Organizace byla založena v roce 2005. Od té doby sdružení zrealizovalo řadu projektů vzdělávacího charakteru pro studenty a nevládní neziskové organizace. V roce 2008 v centru Karlových Varů otevřelo galerii SUPERMARKET wc, která vznikla přestavbou bývalých veřejných záchodků. Spolupracuje s řadou profesionálních NNO různého zaměření. Jeho členové jsou autory řady přednášek a seminářů o komunikačním designu pro nevládní neziskový sektor. Do veřejného života v  Karlovarském kraji zapojili prostřednictvím projektů již stovky dětí a studentů.

V březnu 2007 získalo za galerii Supermarket WC cenu „Kulturní událost roku 2007 v Karlovarském kraji“. (Tato soutěž byla čtenářskou anketou deníku MF Dnes. O popularitě PROTEBE live svědčí to, že hlasy udělovala veřejnost). V roce 2009 získalo nominaci týdeníku Sedmička na kulturní událost roku a také dvě nominace na prestižní ocenění Czech Grand Design v kategoriích Obchod roku a Grafický designér roku. PROTEBE live svým působením a významem dalece překročilo hranice regionu a odbornou veřejností je považováno za průkopníka ve způsobech propojování komunikačního designu s nevládním neziskovým sektorem.


Štítky: