Vzpoura mozků Zajíc Company

K nové desce Vzpoura mozků promluvil zpěvák a textař E7D2AX

 

Jako naši slavnější kamarádi Daft Punk, i my vydáváme desku po deseti letech a všichni si jí můžou poslechnout na Mezinárodní den žen, 8.března 2019, na našem youtube kanálu https://www.youtube.com/user/zajiccompany

 

Název alba vznikl z jednoho slavného českého komiksu, který vycházel v 70 letech minulého století v časopisu ABC. Naše generace prostě na tom vyrostla. Na desce jsme našim hrdinům s dětství věnovali píseň Zip Gun. Album otevíráme titulní skladbou Vzpoura mozků, což byl tedy slavný komiks a text písně spíše pojednává o budoucnosti našich lidských aplikací, které přestávají být živou formou.

 

Vzpoura mozků sice není koncepčním albem, ale texty převážné pojednávají o putování jednoho muže X, který hledá svou ztracenou lásku Y na planetě Zemi. Bohužel jí nenachází, ztrácí se mu i ve velkém vesmíru, který tak dobře zná. A On staví svou vesmírnou Vzducholoď, hvězdy mu napoví a vydává se zpátky na Zem do nejtemnějších míst mořských hlubin.

 

Album jsme avizovali už v roce 2015 singlem Vzducholoď, ke kterému jsme natočili videoklip. Ten klip je takový odkaz a poděkování k celoživotnímu dílu režiséra Karla Zemana. Bohužel se nám nepodařilo v tuto dobu finančně zajistit celé vydání desky a tak se projekt na tři roky odmlčel a sháněli se finanční prostředky na dokončení alba jak se dalo. Naštěstí se objevil geniální sponzor.

 

Na desce nechybí hosté. K písni Bod XY jsme pozvali zpěvačku Markétu Štechovou s kapely Nano. Dalším hostem je ve skladbě Archytechno nedoceněná sokolovská rapová hvězda MC Matheus.

 

S prací na písni Vzducholoď nám velmi pomohla vynikající učitelka hry na klavír ze ZUŠ Horní Slavkov Valerije Moiseeva. Avizovaný druhý singl v roce 2017 V květině, který se objevil i v hitparádě Radia 1, pomohla dotočit se svým violoncellem Josefína Severová. Dlouho jsme se trápili ze skladbou Verneovka, až jsme to nakonec nechali postavené na zpěvu a jako doprovodný nástroj jsme zvolili harfu, kterou nahrála Zdislava Melicharová z Karlovarského symfonického orchestru. Celý obal a booklet alba koncepčně zpracoval výtvarník Martin Kaiser, který například dělal poslední album pražské kapely Vltava s názvem Čaroděj.

 

Zdroj: Zajíc Company

 

 

Štítky: