Vojta Dyk a Čechomor v Karlových Varech

Hned dvakrát heklo karlovarské letní kino při letošním MFF pod náporem diváků. Při koncertě Vojty Dyka a při vystoupení Čechomoru. Nechyběli jsme.

 

Ten plakát mě měl varovat. Vojta Dyk je na něm vyveden v prouhatých plavkách a rozpustilých ponožkách. Mělo mě trknout, že vystoupení za doprovodu swingového orchestru nebude tak docela swingové a že hostování Matěje Rupperta staví celou merendu do jiného světla. Inu chytrému napověz…

 

Těšil jsem se na večírek s jazzovým bigbandem a skvělým zpěvákem, na drtivý tlak dechové sekce a hlas elegantně ohebný, na swing a jazzovou synkopu, na bílé smokingy a psí dečky… nu a dostalo se mi všeho, jen jaksi jinak než jsem čekal. Brněnský B-side Band je skvělá kapela a Vojta Dyk je senzační zpěvák, ovšem ten večer swingová elegance (domnívám se) prohrávala s funky mejdanem pro páně zpěvákovy fanynky určeném. Čili zas povzdech… až to ten kluk začne brát vážně, ponoří se do hudby a přestane být plyšákem pro dámy všech generací, pak se máme teprv na co těšit. Bylo narváno. Dykománie.

 

Čechomor už jsme se symfonickým orchestrem jednou viděli. Loni v Lokti. Tehdy ho doprovázela Smíchovská komorní filharmonie, nyní Českomoravská sáhla k regionálnímu zdroji a secvičila program s karlovarskými symfoniky. Výsledek? Inu… čechomoří hity v smyčcovém houští. Hostující Iva Marešová. Narváno. Čechomorománie.

 

PS: Vysvětlivky k fotogalerii: během vystoupení Čechomoru krátce, leč vydatně sprchlo. Proto jsou diváci zabaleni v igelitu. Obrázky Vojty Dyka, dámy!, hledáte marně, páč jsem s sebou neměl foťák.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Štítky: