Vltava v Karlových Varech

Vltava je hudební skupina, která existovala v letech 1986–2003 a roku 2010 obnovila svou činnost.

Je považována za jednu z nejoriginálnějších českých skupin. Její hudba mnohdy balancovala mezi popem a kýčem a její hudbu zdobí typické surrealistické texty. Zakládající člen a autor většiny písní je Robert Nebřenský, což celou skupinu posouvá personálně i zaměřením velmi blízko k divadlu Sklep. Kromě něj byli zakládajícími členy Petr Venkrbec (sax), František Svačina (keyb), Antonín Korb (ds) a Jan Maxa (bas). Původní název měl být Bítlz, nakonec ale členové došli k názvu naší národní řeky. Robert Nebřenský však upozorňuje, že to nemá s vlastenectvím nic společného.

V roce 1988 byla kapela rozpuštěna a na jaře následujícího roku Nebřenský Vltavu obnovuje. Kapela, která má na svém kontě doposud 5 alb, oznámila v červnu 2010 znovuobnovení činnosti, plánuje vydání nového alba začátkem roku 2011. V sestavě nové Vltavy jsou původní Robert Nebřenský (kytara, zpěv), Martin Vajgl (bicí) a František Svačina (klávesové nástroje). Novými členy pak jsou Tomáš Uhlík (basa) a Peter Binder (kytara).

Karlovy Vary, Klub Paderewski – scéna Husovka, úterý 24. 5. 2011, 19.30 hod

 

Zdroj: Paderewski

Vltava je hudební skupina, která existovala v letech 1986–2003 a roku 2010 obnovila svou činnost. Je považována za jednu z nejoriginálnějších českých skupin. Její hudba mnohdy balancovala mezi popem a kýčem a její hudbu zdobí typické surrealistické texty. Zakládající člen a autor většiny písní je Robert Nebřenský, což celou skupinu posouvá personálně i zaměřením velmi blízko k divadlu Sklep. Kromě něj byli zakládajícími členy Petr Venkrbec (sax), František Svačina (keyb), Antonín Korb (ds) a Jan Maxa (bas). Původní název měl být Bítlz, nakonec ale členové došli k názvu naší národní řeky. Robert Nebřenský však upozorňuje, že to nemá s vlastenectvím nic společného. V roce 1988 byla kapela rozpuštěna a na jaře následujícího roku Nebřenský Vltavu obnovuje. Kapela, která má na svém kontě doposud 5 alb, oznámila v červnu 2010 znovuobnovení činnosti, plánuje vydání nového alba začátkem roku 2011. V sestavě nové Vltavy jsou původní Robert Nebřenský (kytara, zpěv), Martin Vajgl (bicí) a František Svačina (klávesové nástroje). Novými členy pak jsou Tomáš Uhlík (basa) a Peter Binder (kytara).

Karlovy Vary, Klub Paderewski – scéna Husovka, úterý 24. 5. 2011, 19.30 hod

Štítky: