VLNY uzavřely dvacátou sezonu a valí se dál

Rozhovor s karlovarským promotérem Vladimírem Suchanem

 

VLNY music agency působí jako pořadatelská agentura v Karlovarském kraji už dvacet let. Agenturu VLNY byste však v obchodním rejstříku hledali marně. Nejde o obchodní společnost ale o „přezdívku v branži“ pana Vladimíra Suchana, jehož mnozí znají pod přezdívkou Ital. V posledních třech letech VLNY music agency tvoří tandem Vladimír Suchan – Tomáš Svoboda.

 

O pořádání kulturních a společenských akcí v nejchudším a nejméně lidnatém českém regionu hovoříme s Vladimírem Suchanem, promotérem, který do regionu dovezl několik zvučných jmen světové hudební scény… Jethro Tull, Whitesnake, Scorpions, Black Country Communion, Suzanne Vega, Blackmore´s Night…

 

Rok 2011 byl dvacátou sezonou, kterou jsi promotérsky připravil. Čím byla tato sezona pro tebe výjimečná?

Výjimečnost roku 2011 vidím v tom, že v amfiteátru v Lokti se nám podařilo během léta uspořádat zatím absolutně největší počet koncertů. Nešlo jen o lehčí žánry rock, blues a pop, ale došlo poprvé i na dvě vystoupení Karlovarského symfonického orchestru. Podařilo se zopakovat koncert legendární maďarské Omegy, zaplněný amfiteátr oslavil s Olympicem jejich nadcházející 50. výročí na scéně. Mimochodem první koncert turné Olympicu k jejich 40. výročí se konal v toužimské sokolovně. Z hlediska prezentace Lokte a celého kraje na světové koncertní mapě však rok 2011 přinesl své vrcholy v podobě koncertů Alana Stivella a Black Country Communion.

 

Alan Stivell, světová ikona keltské hudby, v Lokti byl skutečně husarský kousek. Jak se vám podařilo ho do Lokte dostat a přimět ho ke společnému hraní s Čechomorem?

Čechomor plus Alan Stivell byl náš sen. Ten se nám podařilo si splnit díky více než rok trvajícímu jednání se slavným Bretoňcem. Vyšlo to a oba okncerty, které jsme v Čechách produkovali (Loket a Hradec nad Moravicí), byly kouzelné…

 

Black Country Communion, aktuální světová superskupina, kterou tvoří Glenn Hughes, Joe Bonamassa, Jason Bonham a Derek Sherinian, vydala za necelé dva roky své existence dvě studiová alba a jedno živé DVD a všehovšudy živě odehrála zhruba stovku vystoupení. A jedno z nich bylo právě na Lokti. Klobouk dolů…

Díky. Teď zpětně to vypadá jednoduše… půl roku jednání… Šlo o jediný koncert (17. července) za bývalou železnou oponou. Evropské turné BCC, jehož záznam vyšel v říjnu na DVD, tvořila necelá třicítka koncertů. Na koncerty BCC v západní Evropě chodilo průměrně 600 až 800 diváků. Nám se do Lokte podařilo dostat dva tisíce lidí. Kdo tam byl, nikdy nezapomene na tři věci. Na strašné počasí, na největší hudební událost, která kdy v amfiteátru byla, a na to, že to promoknutí na kost vlastně nikdo nevnímal. Sám jsem zvědav, jestli koncert BCC v Lokti vůbec kdy něco překoná. Možná to budou BCC sami – je to v jednání, možná to bude Joe Bonamassa sólově, možná to budou Chickenfoot nebo Kenny Wayne Shepherd, Beth Hart… Uvidíme, co se podaří. Makáme dál…

 

Rok 2012 bude pro VLNY jedenadvacátou sezonou… Co chystáte?

Od počátku roku se ale těžiště naší práce přesouvá do Lidového domu ve staré Roli. 21. ledna 2012 zde proběhne další Rocková pípa radia BEAT, tentokrát však s oslavou 60. narozenin Miroslava Dědka Zábranského, karlovarské muzikantské legendy a lídra karlovarských Proměn. V Lidovém domě je náš jarní program zaměřen na nejširší věkovou a žánrovou posluchačskou základnu – uskuteční se například koncerty Anny K, skupin Toxique a další. Akcí, na kterou bych veřejnost zvlášť rád pozval, bude 17. února koncert The Grande Mothers Re: Invented, skupiny bývalých členů kapely Franka Zappy. Vedle excelentních Zappových hráčů se představí vynikající brněnský revival Deep Purple a česko-americká kapela The Cell hrající jižanský rock.

 

Těžiště vaší práce leží ale v akcích pod širým nebem…?

V zásadě ano. Celé „Léto s Božkovem Loket 2012“ zahájíme 11. května v amfiteátru akcí „Prazdroj zve do Lokte na české legendy“, což bude společný koncert kvarteta českých velikánů (Luboš Andršt Blues Band, Michal Prokop a Framus 5, Vladimír Mišík a ETC, Ivan Hlas). Na akci se prezentuje nejen česká muzikantská špička ale i šestice českých pivovarů. 25. května otevřeme sezonu na sokolovském koupališti Michal koncertem kapel 100 zvířat, Polemic a Horkýže Slíže. Ve fázi dolaďování smluvních podmínek je koncert amerických ELO v Lokti 15. června, s nimiž by mohl vystoupit Ken Hensley & The Live Fire. Detaily o připravovaných koncertech budou moci návštěvníci našich akcí sledovat nejen na facebookovém profilu VLNY music agency (www.facebook.com/vlnyag) ale i na našich zcela nových internetových stránkách, které na své tradiční adrese (www.vlny-musicag.cz) dostanou zcela novou multimediální podobu.

 

Na výlepových plochách již měsíc visí plakáty na červnový koncert 2012 Lucie Bílé a 4TETu v Lokti. Není to příliš brzo?

Není. Mysleli jsme si to už loni a proto jsme už od počátku prosince 2010 začali prodávat vstupenky na červnové koncerty 2011 Lucie Bílé a Olympicu. Už loni před Vánocemi jsme měli pozitivní reakce lidí, kteří nám děkovali za to, že jsme jim pomohli vyřešit otázku vhodných vánočních dárky pro jejich blízké. Letos vstupenky na koncert Lucie Bílé a 4TETu Jiřího Korna v Lokti dne 2. června 2012 mizí ještě rychleji. Tyto vstupenky letos pod vánočním stromkem nalezla přibližně tisícovka lidí.

 

Už nyní tedy pracujete na programu léta 2012?

Samozřejmě, na programu léta a už i podzimu. Léto je ale naprostým těžištěm naší činnosti. Znovu ve spolupráci s regionálními hoteliéry a firmami připravujeme opět v rozšířenější podobě pro návštěvníky našich koncertů slevový voucher, který přitahuje české i zahraniční náštěvníky zpět do našeho regionu. Karlovarský kraj se svými hotelovými a ubytovacími kapacitami poskytuje služby na tak vysoké úrovni, že zahraniční umělce, kteří ode mně požadují určitý ubytovací standard, si mohu dovolit ubytovat v našem regionu a nemusím využívat možností jinde.

Zahájení koncertní sezony v amfiteátru v Lokti máme naplánováno na 11. a 12. května (v pátek vystoupí Vladimír Mišík a ETC, Michal Prokop a FRAMUS 5, Ivan Hlas, Luboš Andršt, v sobotu vystoupí Walda Gang, Debill Heads, Deep Purple revival a Morčata na útěku). Na květen jednáme ještě s anglickými klasiky Nazareth a Slade, uvažujeme i o Status Quo.

Otevření sezony na sokolovském koupališti Michal 25. května obstarají 100 zvířat a slovenské kapely Polemic a Horkýže Slíže.

Z červnových koncertů v Lokti jsou již v prodeji vstupenky Lucie Bílé a 4TETu (2. června), ve fázi dojednávání na termín 15. června jsou američtí ELO a Ken Hensley.

V závěru června pro diváky připravujeme dvě speciality – na 22. a 23. června muzikál Robin Hood v hostování pražského divadla Kalich a na 29. června unikátní koncert Mekyho Žbirky s orchestrem. V roce 2012 bude v Čechách Meky Žbirka s bratislavskými symfoniky živě hrát pod širým nebem jen jednou a to právě v Lokti!

Na červenec jednáme s americkou zpěvačkou Beth Hart, 11. srpna v Lokti přivítáme Jarka Nohavicu. 3. srpna s kapelou Škwor by měli vystoupit němečtí Die Happy s Martou Jandovou, 18. srpna kapely Alkehol a Harlej. Tolik se dá k našim akcím zatím říci dnes, ani ne v polovině ledna..

 

Zdroj: Vlny

Štítky: