Vivaldianno v Karlových Varech

Vivaldianno je nadčasový hudební projekt, ve kterém si své role rozdělili renomovaní interpreti různých žánrů a na barokním základě vytvořili pestrobarevnou zvukovou paletu hudební současnosti.

Klasikou odkojený houslový virtuos Jaroslav Svěcený a rockový klavírista i skladatel Michal Dvořák, zakládající člen skupiny Lucie, nejslavnější české hudební formace konce 20. a začátku 21. století, se s obrovskou vervou pustili do multižánrového projektu, kterým chtějí oslovovat posluchače napříč generacemi i styly. 31.března dorazí i do Karlových Varů do Hotelu Thermal.Koncert začíná od 20 hod.

Vivaldianno si začali “hrát” a experimentovat se zvuky klasických, etnických i elektronických nástrojů. Oslovili legendárního kytaristu Radima Hladíka, špičkové pražské orchestrální hráče, pěvecký sbor, světově proslulého hráče na didgeridoo Ondřeje Smeykala, vynikajícího interpreta na indický nástroj sitar Ladislava Broma, dalšího kytaristu a aranžéra v jedné osobě Jiřího Janoucha, bolivijského indiána z Chochabamby hrajícího na charangu (malá desetistrunná kytara), sampoňu (velká bambusová Panova flétna) a kenu (domorodý dechový instrument), Miloše Vacíka, ovládajícího bravurně perkuse (na jejich albu zní darbuka, djembe, surdo, caxixi, apito, congo, bata, talking drum a udu neboli ibodram, který vypadá jako děravá váza) a začali pracovat.

Při poslechu si představte, že jste právě na výstavě nádherných obrazů – jsou staré? Nové? Nebo obojí? Nejdříve si je prohlédněte (poslechněte) jako jeden velký celek. Potom se vraťte na začátek a soustřeďte se na detaily. Jedině tak odhalíte bohatství zvané VIVALDIANNO.

Více informací o projektu najdete na www.vivaldianno.cz

VIVALDIANNO – jarní turné 2011

Jaroslav Svěcený a Michal Dvořák (Lucie)

Vivaldianno Hradec Králové 30.3.2011 Kongresové centrum Aldis 20.00

Vivaldianno Karlovy Vary 31.3.2011 Hotel Thermal 20.00

Vivaldianno Třinec 13.4.2010 Kulturní dům 20.00

Vivaldianno Teplice 15.4.2011 Krušnohorské divadlo 20.00

www.brnokoncert.cz

Vstupenky v síti Ticketportal (Hradec Králové, Karlovy Vary, Teplice) a Ticketart (Třinec)

 

Štítky: