Vincentka tekla proudem – The Wild Roots křtili v Plzni

V páteční večer jste se se vstupem do hudebního klubu Divadlo pod lampou v Plzni mohli myslí přenést do divokého Skotska. The Wild Roots, vycházející hudebně z pochmurné a drsné přírody, totiž křtili své nové EP Tales. Za doprovodu Cold Meat Party zaplnili klub a rozjeli pořádnou show.

 

 

Začátek večera s plzeňskou kapelou Cold Meat Party nebyl ani trochu chladný. Energický alternativní rock a k tomu již od začátku plný klub Divadlo pod lampou v Plzni. Lidé se toho nebáli a už od prvních tónů skákali a tančili před pódiem. Není divu, tahle skupina nejspíš nebude v Plzni pro posluchače novinkou.

 

S pozdějším večerem se ale klub začal ještě více zaplňovat, ač už pomalu nebylo kam. Ve chvíli, kdy se na pódiu objevili The Wild Roots, mačkali se lidé v přízemí i v patře.

 

Během večera zazněly písně jak ze starého alba Back Into The Wild, tak nové z počinu Tales. Právě nové EP přišel pokřtít Petr Choura, ředitel Divadla pod lampou, a Pavel Brom z klatovského Ex- Avik studia. Ne ale obvyklým šampaňským, ale starou dobrou Vincentkou – pitím všech hudebníků při nahrávání.

 

Kapela z okolních lesů Mariánských Lázní má za sebou z loňska první EP a řadu úspěchů. Plzeň si vybrali ke svému křtu záměrně. Nejen, že zde uhranuli už například i porotu kapelní soutěže Múza a zajistili si první místo, ale také nová deska byla produkována v nedalekém klatovském studiu.

 

Na pódiu přivítali nejednoho hosta a celý koncert s nimi zpíval a hrál jejich manažer Ricardo Delfino.

 

Směsí prvků blues, rock n’ rollu a grunge v kombinaci s nespoutaným projevem si posluchače naprosto získali. Kombinací ostrých hutných kytarových riffů, mohutné pulzující rytmiky a melodického akordu dvou mužských a jednoho dívčího hlasu vtahuje kapela posluchače do divočiny, která je jim tak blízká.

 

Aby toho nebylo málo, rok 2018 bude prvním rokem spuštění vedlejšího projektu členů skupiny, a to otevření vlastního nahrávacího studia Wild Kraken Studio v Západních Čechách. Chystají se i na klubovou scénu Londýna a Německa.

 

FOTOGALERIE

 

Tex + foto: Stáňa Wolfová

 

 

Štítky: