Vasilův rubáš a Circus Brothers v Lokti

Pro akce v Lokti mám fakt slabost. Je jedno jestli amfiteátr nebo právě Rytířský sál na hradě, pokaždé je tam super atmosféra. Loket má prostě kouzlo. A v pátek 18.10. tam bylo snad i veseleji, než obvykle. Neznám totiž nikoho, koho by multižánrový Vasilův rubáš a Circus Brothers a jejich disco-balkan nepobavili.

 

Tyhle dvě kapely jsou odlišné, ale přitom tak stejné. Obě to umí pořádně rozjet, jsou plny energie a pozitivní nálady a hlavně, mají dar roztančit dav jako žádná jiná.
Čtyřčlenné duo (Zní to nelogicky? Kdo se v pátek zúčastnil, tak pochopil a kdo ne, tak má alespoň záminku tomu na dalším koncertě přijít na kloub) Vasilův rubáš mě vážně bavilo, nejen jejich originální a vtipné texty, ale to, že je úplně jedno, jakému žánru obvykle holdujete, tahle dvojka vám naservíruje songy ve stylu reggae, folku, punku, ska a dokonce mají i něco moderního pro hipstery, takže opravu každý si u nich najde to své. Žánrově mi přijdou nezařaditelní, právě to je dělá ještě zajímavějšími, působí to jako celek, ale přitom je to tak rozmanité! A podle zaplněného sálu, hlasitého zpěvu a tance přihlížejících, nedostali tihle vtipálkové jen mě.

 

U Circus Brothers také jen málokdo zůstal chladným a to doslova, u pódia to vedro ze skotačících pěkně sálalo. I když jejich styl mi nepřišel tolik různorodý, tak kombinace balkánské hudby, folku a české dechovky byla tak chytlavá, že se dalo těžko odtrhnout. Byla to fakt sranda, dokonce došlo i na politiku..

 

Takže pokud na vás šla nějaká ta podzimní depka, tahle akce byla jako stvořená k zahnání splínu!

 

Fotogalerie

 

Autorkou textu i fotografií je Jiřka Zrzy Hlasivcová

 

 

Štítky: