Vary Good Fest

Slaví 10 let na novém místě

 

23. června 2018 13:00 – Šibeniční Vrch (Altánek nad Thermalem)
VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ
Lenka Dusilová & Baromantika, Celeste Buckingham, The Fellas, Pipes & Pints, Metronome Blues (NZ), The Silver Spoons (GB), Zdary Vary U-Rampa

 

Karlovarští The Fellas zvou na desátý ročník nezávislého hudebního festivalu VARY GOOD FEST a lákají na hvězdy domácí nezávislé scény. Letošní ročník bude mít premiéru v novém areálu v centru Karlových Varů. Hudba bude znít z Šibeničního Vrchu přímo nad Hotelem Thermal u altánku Bellevue. Hlavních taháků bude hned několik. V osm hodin večer vystoupí Celeste Buckingham, v současné době jediná světově úspěšná zpěvačka, která svým vystoupením oslovila i prezidenta Spojených států amerických Donalda Trumpa. Její hit “Run, Run, Run“ překonal hranici dvaceti miliónů shlédnutí na Youtube a otevřel zpěvačce dveře do světa. Před Celeste Buckingham vystoupí legenda české alternativní scény Lenka Dusilová se svým projektem Baromantika. Několikanásobná držitelka Ceny Anděl představí na VARY GOOD FESTU Baromantiku v plné sestavě a zahraje i největší hity své sólové kariéry. Po dvouleté pauze se do Karlových Varů vrací i svérázná punk-rocková kapela Pipes & Pints, která jedinečně spojuje rocknroll a skotské dudy. Festival v loňském roce uvedl exhibici v U-Rampě ve spolupráci se Zdary Vary a další atrakce, ve kterých bude pokračovat I letos. Šestinásobný mistr republiky ve skateboardingu Honza Tomšovský se svými kumpány představí adrenalinovou show krátce před jedenáctou večer.

 

VARY GOOD FEST se otevře ve 13:00 a celé odpoledne budou vystupovat zahraniční kapely jako např. Metronome Blues z Nového Zélandu nebo The Silver Spoons z Velké Británie. „Našli jsme ideální místo pro festival. Chtěli jsme změnu a hlavně lepší dostupnost. VARY GOOD FEST bude od letošního roku přímo nad Thermalem u altánku Bellevue. Je to jedna zastávka od Tržnice autobusem a je tam nádhernej výhled na město“, dodává hlavní pořadatel akce Jonny Anděl.

 

PROGRAM:
KAOLIN STAGE
21:40 / The Fellas
20:00 / Celeste Buckingham
18:20 / Lenka Dusilová & Baromantika
16:40 / Make My Heart Explode

 

ZDARY VARY STAGE
23:15 / Pipes & Pints
22:45 / exhibice v U-rampě
20:50 / Metronome Blues (NZ)
19:10 / The Silver Spoons (GB)
17:30 / Lukas Landa (CH)
15:50 / Ben Dover
15:00 / exhibice v U-rampě
13:00 / Jonny Anděl’s Mix of Music

 

Domácí hudební skupina The Fellas, která zaštiťuje festival již desátým rokem vydala nedávno své druhé dlouhohrající album s názvem “Scarecrow“ a představí jej v plném rozsahu na hlavním pódiu ve 21 hodin a 40 minut. Skupina tak navazuje na debut Robbery Blues, oceněný v roce 2011 Andělem za Objev roku. Po vydání se muzikanti v této sezóně vrátí s novým materiálem, ve kterém ještě zvýraznili své silné stránky; akustický zvuk a silné melodie. Pomohl jim k tomu mezi jinými i americký producent Danny Saber, který se podepsal pod nahrávky skupiny Rolling Stones. Navíc přicházejí s výrazným příběhem o soubojích s psychickými „strašáky“ z lidského podvědomí. Texty napsal podle vlastních nedávných zkušeností kytaristy skupiny Jonny.

 

Kapela The Fellas (dříve známá pod názvem Goodfellas) vznikla v roce 2008 v Karlových Varech. Jejími členy jsou Tom Anděl (zpěv), Jan „Jonny“ Anděl (kytary, vokály), Kuba Anděl (basa, vokály), Edai (kytary) a Dalibor Pelc (bicí). Kapela je charakteristická zvukem akustických kytar a energickým živým projevem. Pohybuje se v žánrech akustického rocknrollu, popu a indie-folku.

V roce 2011 vydali The Fellas své debutové album Robbery Blues, které nahráli v USA s americkým producentem Chrisem DiBenedittem. V roce 2012 získali hudební cenu Anděl pro Objev roku, a později album vydali i v zahraničí. Za dobu své existence The Fellas odehráli přes 500 koncertů nejen v Česku (Německo, Rakousko, Anglie). Jejich skladby také nedávno doprovodily český film Zejtra napořád.

 

Další zdroje:
www.varygoodfest.com
www.facebook.com/varygoodfest

 

Zdroj: TZ GoodFest

 

Štítky: