Vánoční koncert Roháčů

Vánoce bez Roháčů jsou v Klubu Paderewski už nepředstavitelné. Na jejich písničky je spolehnutí, voní dřívím, vodou, hlínou, večerní trávou. Tentokrát však zavoní i jehličím, purpurou, cukrovím a punčem. Hudba Roháčů ani po desetiletích nepodléhá módě. Netouží dokazovat svým fandům, že jsou jiní, než byli vloni, že jdou stále vpřed, aby je kritika pochválila.

 

Roháči nikdy nezanášeli do svého zpívání manýry. Spíš se vždy starali, aby jejich písničky oslovily lidi stejné krevní skupiny. V roce 1990 získali Roháči Zlatou portu. Zasloužili si ji nejmíň o desetiletí dřív. Významnější ale je, že písničky z repertoáru Roháčů se rozléhají už léta po Čechách, po vodáckých hospodách a u trampských ohňů.

 

Skupina byla založena před více než třiceti lety. Její repertoár tvoří většinou písničky Vojty Tomáška, Ríši Melichara, Zdeňka Šmída, Olgy Nesvadbové a ostatních renomovaných autorů. Též písničky lidové, tradicionály, koledy apod. Roháči vydali šest alb, mají spoustu natočených trvalek v rozhlase, jsou k vidění v televizních pořadech. Jsou držiteli Porty a Zlaté Porty. O jejich písničkách už bylo řečeno skoro všechno. Nezbývá tedy, než abyste se přišli podívat na jejich předvánoční koncert do Husovky.

 

Karlovy Vary, Klub Paderewski – scéna Husovka, úterý 14. 12. 2021, 19.30 hod

 

Zdroj: Paderewski

 

 

Štítky: