V3ska & Atarés & IV.Jakost & Ohnivé divadlo Ignis

Mejdan na loketském hradu

V3ska – ska-reggae / Stod / Plzeň
Hudební skupina, která původně pochází ze Stoda u Plzně vznikla v roce 2002. Hraje převážně styl Ska doplněný prvky punku a reggae. Za celou dobu existence prošlo kapelou několik muzikantů, nyní je těleso složené z osmi členů a kromě dechové sekce je okořeněno akordeonem a vtipnými texty pocházejícími z pera frontmana Karla Hlaváčka. V roce 2007 kapela vydala své první album „Už bylo načase“. Po tříleté pauze pak v listopadu 2010 pokřtila druhé album „Cirkus V3ska“. Kapela pravidelně hraje v klubech po celé ČR a také se účastní různých hudebních festivalů.

 

Atarés – international latin afro cuban band (CUBA/RUS/CZ)
Skupina vznikla v dubnu roku 2002 v Praze. Orientujeme se zejména na latinsko-americkou a kubánskou hudbu, jak v tradičním provedení, tak s příměsí jazzu, funku a reggae. V repertoáru jsou skladby jak převzaté (např. Buena Vista Social Club, Cesaria Evora, Gipsy Kings, A. C. Jobim), tak skladby vlastní.
Koncertní vystoupení se nesou v duchu dobré nálady, tance a zpěvu, to vše podtrženo energickým muzikantstvím všech členů souboru. Spojením ohnivého kubánského temperamentu a evropského racionálního pohledu na věc tak vzniká originální celek, který zaručeně nenechá posluchače chladnými.

 

Frank Hernandéz – kytara, zpěv
Narodil se v roce 1967 v Havaně. Vyrůstal v hudební rodině, jeho otec je známým kubánským zpěvákem. Svoje hudební vzdělání získával u otcových přátel, hudebníků známých z projektu Buena Vista Social Club. V roce 2002 se prestěhoval do Prahy a spoluzaložil skupinu Atares, je jejím hlavním frontmanem.

 

Zdeněk Urbanovský – piano
Narozen v roce 1979 v Brně. Studoval 2 roky Státní konzervatoř v Brně,poté přešel na Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze, kde i absolvoval. Kromě skladatelské činnost (muzikál Atlantida), je autorem i ředy scénické hudby pro divadla v Brně a Praze. Učinkoval 1 rok v divadle Semafor a taktéž se plavil téměř po všech mořích na zaoceánských lodích.
V současné době působí ve skupinách Woodoojam, Bílý Boty, Sly Rabbits, Zoo trio. Pracuje také jako klávesový poradce firmy Roland.

 

Boris Gagloev – kytara (čestný člen)
Narodil se v roce 1969 ve Vologde (Rusko). Od pěti let studoval hru na klavír. V jedenácti letech začal studovat klasickou kytaru u Sergeje Maškova. V šestnácti letech začal studovat na konzervatoři ve Vologdě. V roce 1993 absolvoval konzervatoř v Archangelsku v oboru jazzová kytara.
Od roku 1991 účinkoval v mezinárodním seskupení Un de Lion,které působilo více než deset let po celé Evropě. V roce 1994 pokračuje ve studiu na Umělecké akademii v Petrohradě, obor skladba a zvuková tvorba u Vjačeslava Gajvoronského. Magisterská disertace proběhla v Petrohradě v roce 2004. V roce 1995 založil v Petrohradě Asociaci nové hudby, zabývající se avantgardním uměním.
V roce 1997 se přestěhoval do Prahy, kde ze začátku působil jako profesor na Instrumental theatre music college. Působil v mnoha hudebních formacích, např. Kalian jazz a B.G. ansamble.
V poslední době se věnoval především práci skladatele a studiové tvorbě. Kromě Atarés působil také v new music projektu Noise Pictures.
Zemřel náhle 4. 1. 2008.

 

Rostislav Máca – baskytara
Narodil se v roce 1974 v Dačicích na Moravě. V 16 letech se pod vlivem svého otce začal věnovat hudbě. Studoval basovou kytaru na LŠU a působil nejprve v lokálních punkových a rockových skupinách.
V 21 letech přesídlil do Prahy, kde navštěvoval soukromé hodiny u Petera Pavlíka (Yo Yo Band), Richarda Scheuflera (King Size) a zejména Vladimíra „Gumy“ Kulhánka. Nejprve v Praze působil v jazz formacích Ad lib combo, Juice big band a crazy funkové skupině Mikiho pupík.
V roce 2004 spoluzaložil Atarés. V současné době také působí v revivalové skupině Fever, ethno formaci G8 a doprovodném bandu Jana Kalouska.

 

David Jaroš – bicí, perkuse
Absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka u prof. Miroslava Kympla.
Spolupracoval/spolupracuje se skupinami a interprety: David Dragoun, Abraxas, Janis Joplin revival – doposud, Cava – doposud, Gaia Messiah – zakládající člen, Big Machine – doposud.
Věnuje se též výuce bicích nástrojů na soukromých lekcích. Je firemním hráčem firmy Pellwood zabývající se výrobou bubenických paliček.

 

Alexej Bondarev – saxofony, perkuse
Absolvent Tamborské konzervatoře (saxofon, dirigent, kapelník dechového orchestru)
Poté vystudoval Tamborskou univerzitu Děržavina, kde po ukončení studia pracoval jako učitel hudby. V roce 1999 přesídlil do Prahy, kde vystupuje se skupinami: Christianov band, Dixieland street jazz, Charles bridge swing band, Andre Sah a Sambaiando, Jazz duel.
Pracuje taktéž jako skladatel a tvůrce atanží.

 

IV.Jakost – big-beat-alternative / Horní Slavkov
Kapela vzniká v roce 2007 kdy se v patře jednoho Slavkovského rodiného domku začínají scházet tři ladem ležící kytaristi a s pomocí samplovaných bicích začínají oživovat zapomenuté skladby původní IV.Jakosti (z původních členů jsou dnes v kapele Martin „Guma“ Plachý a Karel Švejnoha). V témže roce kapela odehrává svůj první koncert na kterém hostují i další dva původní členové Martin Doležal (bass) a Jan Roh (Bicí) (oba dnes členy Zajíc company). V roce 2008 do kapely nastupuje na post baskytarysty Dalibor Kaplan a za bicí usedá Tomáš Zavadil kterého po dvou letech střídá Vojta Švejnoha. V této sestavě působí kapela dodnes a začíná opět tvořit nové skladby a k tomu jí dopomáhej slivovice ámen.

 

Ohnivé divadlo Ignis – fireshow na nádvoří

Hrad Loket, 8. říjen od 19:00

 

VSTUP ZDARMA!

 

Zdroj: Čortůf hrád

Štítky: