Uši KVRM aneb slyšeli jsme v září

Chceme Vám touto rubrikou sdělit, naši milí čtenáři, co že nám nejčastěji zní v uších, když po večerech KVRM chystáme. Stanou-li se Vám následující řádky inspirací, budeme mít radost. V září to tedy byli…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haim – Women In Music Pt. III (2020)

Musí to být radost. Povít tři takto půvabné a hudebně nadané dcerky. Zejména jste-li rodiči s vlastními muzikantskými ambicemi (a to manželé Haimovi byli… maminka v roce 1970 vyhrála pěveckou soutěž). Tedy… Alana, Danielle a Este, tři krásné sestry, produkují jakýs indie rock příjemný pro uši. Má to (dámy prominou) koule jak bejk, není problém se zamilovat. Haim!

 

Wylde Zeppelin – Dazed And Covered (2017)

Prapodivný (asi) pirát. Kompilace zeppelinovských klasik v podání kytarmajstra Zakka Wyldea. On covery rád… nahrál jich mraky, dokonce vede partu s názvem Zakk Sabbath (co myslíte, co hrají?). Čili… Good Times Bad Times, Immigrant Song, Black Dog, Whole Lotta Love…. Led Zeppelin byli největší kapelou ever. Zakk Wylde to dobře ví.

 

Caravan Palace – Chronologic (2020)

Čtvrtá studiovka francouzské elektroswingové party. Kterou však možná budou zarytí fanoušci žánru zklamáni, neb zas tak ryze elektroswingová není. Sype to, tančí to, má to příjemně archaický sound, ale… ! Parov Stelar to nejsou. Což ovšem vůbec nevadí.

 

Assesor – Invaze (1990)

Pravěk extrémní hudby v Česku. Málokdo to uměl zahrát, nikdo to neuměl nahrát. A zprodukovat. Úděsný zvuk. Jakbyste partu slyšeli přes zavřené sklepní dveře. Jenže… takhle to tenkrát začínalo… tihle kluci klestili cesty! In-va-ze!

 

Tori Amos – Under The Pink (1994)

V polovině devadesátek měl našinec pocit, že hudba je to nejdůležitější na světě. A ze zrzavé divnoslečinky Tori Amos byl úplně vyndanej. Holka s názorem! A krásná k tomu! Divná, ale tak nějak…?! Dodnes se to poslouchá s mrazením v zátylku. The Waitres, Cornflake Girl, Baker Baker, Past The Mission (to mi řekněte, že někoho napadne takovejhle refrén! mimochodem… sbor jí tu zpívá Trent Reznor!). Ach jo!

 

… and now for something completely different…

 

Katt – Veni Sancte Spiritus (2016)

Není úplně zvykem, aby interpreti klasické hudby užívali umělecká jména. Varhanistka Kateřina Chroboková ano. Ona ale také není klasickou klasičkou. Což je slyšet na této debutové desce (a je to i vidět, neb Kateřina je krásná, mladá žena). Na čtyřmanuálovém nástroji v bazilice Sv. Willibrorda v lucemburském Echternachu, nahrála skladby Oliviera Messianena, Arvo Pärta a Johanna Sebastiana Bacha. A také skladby vlastní, v nichž zpívá! Pozoruhodné!

 

A co si hrajete vy?

 

 

Štítky: