Uši KVRM aneb slyšeli jsme v srpnu

Chceme Vám touto rubrikou sdělit, naši milí čtenáři, co že nám nejčastěji zní v uších, když po večerech KVRM chystáme. Stanou-li se Vám následující řádky inspirací, budeme mít radost. V srpnu to tedy byli…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alice Cooper – Paranormal (2017)

   Příští rok mu bude sedmdesát, ale nezvolnil ani trošku. Novinka Paranormal je již sedmadvacátou studiovkou otce horror rocku, a to studiovkou, jež skalní potěší a ostatní zaujme. Pestrá skládačka sedmdesátkového bigbítu, boogie woogie či glam rocku, kořeněná účastí řady slavných hostů… zízítop Billy Gibbons, purple Roger Glover, jůtůovský bubeník Larry Mullen to odbouchal prakticky celé. Ve dvou bonusových skladbách se pak principál spojil s prapůvodní sestavou Alice Cooper Bandu, se kterou koncem šedesátých let začínal. Výborná věc! Alice Cooper je jednou z nejvýraznějších osobností historie bigbítu. To ať si říká kdo chce co chce, ať si máma slzy utírá…

 

Paul Weller – A Kind Revolution (2017)

   Podobný model jako pan Cooper, zvolil i Paul Weller, britský muzikant, zpěvák a písničkář, někdejší člen The Jam a The Style Council. I on na svou novinku angažoval spoustu kolegů a z výsledku jde hlava kolem. Fantastická kolekce mísísí indie pop s rockem, taneční hudbou, soulem a bůhví čím ještě. Ve sborech slyšíme soulové divy P.P. Arnold a Madeline Bell, v One Tear objevíte Boy George, She Moves With The Fayre trubkou vyšperkoval Robert Wyatt. Hudební orgie a obrovské posluchačské dobrodružství. Skvělá věc!

 

Pixies – Doolittle (1989)

   Ve své době partička ztuha se probíjející americkou alternativní scénou, z pohledu dneška kult a legenda. Bez jejich vlivu by Kurt Cobain možná dodnes šmrdlal po klubech upršeného Seattlu. Doolittle je studiová dvojka a obsahuje hitovky Monkey Gone To Heaven či Here Comes Your Man. Anebo hysterickou Debaser. Historie. Fajn.

 

The Switch – The Switch (2016)

   Pražští crossoveři The Switch jsou pověstní především svými koncerty. Při nich se z pódia valí vlny nezměrné energie a parta drtí posluchače sdělením naléhavým až málem k nesnesení. Našinec je pak s husí kůží za krkem zmítán v oceánu rozbouřených emocí. Tak přesně tohle vás čeká i na loňské studiové novince, kterou si kapela odskočila natočit do amerického Seattlu k producentovi Johnu Goodmansonovi. Ta zdrcující naléhavost je totiž přítomna i zde a věřte, že při poslechu téhle desky zapomenete na svět. Skvělé!

 

Maiden Heaven Vol.2 (2016)

   Album coverů britské metalové legendy, které vyšlo jako příloha hudebního časopisu Kerrang!. Srandy pro příznivce mejdnů v podání Stone Sour, Trivium či Creeper. Někdo k látce přistoupil pietně, jiný ji rázně překopal, viz The Trooper v podání mathcoreových Heck, Powerslave blackošů Anaal Nathrakh nebo Wasted Years melancholické Anathemy. Dá se to.

 

… and now for something completely different…

 

Woodstock (1970)

   Dokumentární film režiséra Michaela Wadleigha o nejslavnějším hudebním festivalu všech dob. Ta akce byla vlastně z produkčního hlediska naprostou pohromou… namísto plánovaných šedesáti tisíc návštěvníků jich nakonec dorazilo na půl milionu, řada z nich vzala ztečí ochranný plot. Na místě byl nedostatek jídla a pití, ovšem drog co hrdlo ráčí. Hygienické podmínky katastrofální, místní obyvatelé volali po zásahu armády. A celé to skončilo obrovským prodělkem. Přesto (nebo právě proto) ty tři dny vstoupily do historie pop music. Tří a půl hodinový director´s cut vysílala v polovině srpna ČT Art. Spousty záběrů na veselící se hipíky, rozhovory s místními, koncertní vystoupení Santany, Janis Joplin, Jimiho Hendrixe a dalších.

 

A co si hrajete vy?

 

 

Štítky: