Uši KVRM aneb slyšeli jsme v říjnu

Chceme Vám touto rubrikou sdělit, naši milí čtenáři, co že nám nejčastěji zní v uších, když po večerech KVRM chystáme. Stanou-li se Vám následující řádky inspirací, budeme mít radost. V říjnu to tedy byli…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lindemann – Skill In Pills (2015)

Debut společného projetku zpěváka Rammstein Tilla Lindemanna a frontmana švédských deathers Hypocrisy Petera Tägtgrena. Nejsa s tvorbou německých marchmetalistů příliš obeznámen, lámu si hlavu proč měl Till tu potřebu. Měli snad jeho kolegové problémy se sexuálně explicitními texty? Pochybuji. Čili… co se nevešlo na desky Rammstein.

 

Pantera – Far Beyond Driven (1994)

O Panteře byla řeč i minule, čili… byli-li pekelní kovbojové přelomoví, hrubá ukázka síly vrcholem, je tahle věc, řekněme, hřebenovou tůrou. Texasští řízci neslevili píď a podrželi laťku proklatě vysoko. Kytarový rif z I´m Broken obdivoval samotný Kerry King, 5 Minutes Alone nebo Becoming patří do zlatého fondu metalu, třešinkou je sabbathovský cover Planet Caravan. Mazec!

 

Taylor Swift – Lover (2019)

Je nejlépe vydělávající ženou v šoubyznysu. A tohle album na tom nic nezmění. Popová královna úřaduje. Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, ale…

 

Type O Negative – Slow, Deep And Hard (1991)

Prvotina brooklynských gothic-metalistů. Ještě tu doznívají metalové ozvěny frontmanovy bývalé štace Carnivore, však klube se i rukopis nový… typický deep green noise gotického sexuálního dusna. Dá sa.

 

Anastacia – Ultimate Collection (2015)

Sakra, ta má hlas jako kráva! napadne mne pokaždé, když ji slyším. Jedenapadesátiletá Anastacia Lynn Newkirk má za sebou úspěšnou kariéru a dlouhou řadu hitů. Hitů, postavených na neuvěřitelných pěveckých schopnostech. Sex a syrový maso, ta ženská má v krku dynamit! Devatenáctipoložková kompilace obsahuje vše podstatné… Left Outside Alone, Sick And Tired, I´m Outta Love, duet s Erosem I Belong To You, cover Foo Fighters Best Of You, nebo ten od Christiny Aguilery… Hlas, který tříští sklo a taví ocel. A to sexy přiskřípnutí vzadu. Wau!

 

… and now for something completely different…

 

Na ČT Art běží již třetí řada hudební talk show Linka. Jazzový kytarista Rudy Linka si zve na svou šumavskou usedlost různé muzikanty a v přátelském duchu s nimi rozpráví, poslouchá muziku nebo hraje. Ve třetí řadě jeho panství navštívili třeba Michal Pavlíček, Petr Janda, Lenka Dusilová nebo Jiří Suchý. Příjemné pětadvacetiminutovky.

 

A co si hrajete vy?

 

 

Štítky: