Uši KVRM aneb slyšeli jsme v říjnu

Chceme Vám touto rubrikou sdělit, naši milí čtenáři, co že nám nejčastěji zní v uších, když po večerech KVRM chystáme. Stanou-li se Vám následující řádky inspirací, budeme mít radost. V říjnu to tedy byli…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

The Jam – Greatest Hits (1991)

   Oficiální kompilace slavných britských punkerů, obsahující povětšinou vydané singly. Je tu vše podstatné, co by člověk měl znát… od dřevních sedmdesátek In The City, All Around The World, přes Going Underground až k předzvěsti osmdesátkových vln Town Called Malice. Minulý měsíc se nesl ve znamení výtečné sólovky Paula Wellera, tak proto.

 

Strapping Young Lad – The New Black (2006)

   Další z mnoha projektů Devina Townshenda, muzikanta až mozartovsky talentovaného a také tak plodného. Progresivní death metal? Industrial? Bůhví. Našlapaný nářez, vykoumané aranže (i s dechy!), hostující divoženka Bif Naked či maskovaný Oderus Urungus (Gwar), za bicími Gene Hoglan. Peklo!

 

Queens Of The Stone Age – Villains (2017)

   Nejnovější album (již sedmé studiové) v současnosti zřejmě nejpopulárnější rockové kapely (Foo Fighters prominou). Na produkci ve studiu sice dohlížel Mark Ronson, který dělával s Amy Winehouse i Brunem Marsem, ale fanoušci bigbítu se děsit nemusí. Queens si jedou svůj styl. Čili vlastně opulentní mix všech možných i nemožných stylů a hudeb. Je to chytré, vymazlené, je to návykové!

 

The Police – Ghost In The Machine (1981)

   Čtvrtá, předposlední studiovka slavných londýňanů. Kdysi vyšla i v Československu (což nebylo vůbec obvyklé, pamětníci vědí), čili tuzemští fandové ji chovají v převeliké úctě. A nejen oni… deska vedla hitparády na obou stranách Atlantiku a byla též zařazena do žebříčku 500 nejlepších alb všech dob dle časopisu Rolling Stone. Spirits In The Material World, Invisible Sun, Every Little Thing She Does Is Magic, Too Much Information… co položka, to šperk! A Stewart Copeland je génius!

 

Women VoiCeZ (2016)

   Kompilační promo album tuzemských hudebnic. Sosalo se na deskách z produkce či distribuce Indies, čili tu najdete Tara Fuki, Dusilku, Radůzu, Ivu Bittovou, Yellow Sisters, Karolínu Kamberskou a další a další šikovná děvčata. A krásná děvčata!

 

… and now for something completely different…

 

A ještě jednou The Police. Čt Art odvysílala v říjnu záznam koncertu legendární party z roku 2007 v Buenos Aires. Kapela se sice rozpadla už v roce 1986 a zejména díky megaúspěšné sólové dráze pana Stinga to na trvalejší reunion nevypadá, nicméně… pánové se již dvakrát ku společným projektům sešli. Poprvé v roce 2003, když byli uváděni do Rock And Rollové síně slávy a pak v letech 2007-2008, kdy u příležitosti 30. výročí založení vyrazili na vzpomínkové turné. A z něj je i zmíněný záznam. Krása nesmírná! Říkal jsem, že je Stewart Copeland geniální? A že Sting má dva mozky?

 

A co si hrajete vy?

 

 

Štítky: