Uši KVRM aneb slyšeli jsme v prosinci

Chceme Vám touto rubrikou sdělit, naši milí čtenáři, co že nám nejčastěji zní v uších, když po večerech KVRM chystáme. Stanou-li se Vám následující řádky inspirací, budeme mít radost. V prosinci to tedy byli…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

White Lies – Five (2019)

Britské trio a jejich pátá studiovka. Takhle nějak by asi zněli Joy Division, kdyby se bývali byli dožili dneška. Nebo alespoň osmdesátek. Takhle nějak to dělali Echo & The Bunnymen. Post-punk s lehounlinkým nádechem gotiky. A s výraznými přesahy k osmdesátkovému popu. Fajn je to.

 

Alice – Ústa hromů (1993)

Sranda, jak chlapci tenkrát trčeli v Alice In Chains. No jen si poslechěte titulní song, nepřipomíná vám Them Bones z alba Dirt? Ale nic ve zlém, Alice tenkrát působili jako zjevení a Dan Bárta byl hrdina naprostej (a zůstal jím na věky věkův… amen). Výborná kapela, výborný písničky. Pecka … a to tě trochu bolí ježí hřbet dodnes.

 

Crown The Empire – Retrograde (2016)

Crown The Empire jsou z Dallasu a produkují jakýsi nu-metal jedenadvacátého století. Inu… o své místo na slunci se dere další generace brusičů. Ze stylové čistoty si hlavu nedělají, líbivý popík spravedlivě střídají s coreovou zběsilostí. Život jde dál, o tyhle děcka nemám strach.

 

Flamingo – Flamingo (1970)

Debutová deska ostravské kapely se sólisty Marií Rottrovou a Petrem Němcem. Na repertoiru převládá černá muzika, soul/ blues a někde je dokonce v originále! Ale ani české covery nejsou marné… Wonderova Nothing´s Too Good For My Baby (zde Podzemní autobus), Ain´t No Way Arethy Franklin (zde Pane můj) či Reddingova I´ve Got Dreams To Remember (zde Černej pán ve strhujícím podání Petra Němce). V originále zůstala třeba (rovněž Franklinkou proslavená) Chain Of Fools, zcela bez textu pak Sunny Bobbyho Hebba. Ovšem ta vyšperkovaná hammondkami Vladimíra Figara. Takováhle muzika se u nás kdysi hrála! A Marie? Láska na celý život!

 

J.A.R. – Homo Fonkianz (1999)

Deska, která dodnes tvoří páteř live repertoáru kapely… Už mizí pryč je Hanka, O lidech řekla Míša, Neviděli mou funku, Bulháři, B-bus… anebo blbina Dokáže basová kytara Fender usmířit národy? (dokáže, v rukách Roberta Balzara dokáže!). Mazec naprostej!

 

… and now for something completely different…

 

Různí interpreti – Rock&roll Christmas (2016)

Vánoce, takže koledy. Nebo vánoční songy. V podání rock&rollových hvězd. Chuck Berry, Brenda Lee, Elvis, The Cadillacs, The Moods. Jo, je to trošičku ujetý… ale občas se člověk té ušlechtilosti, rozjímání a usebrání přežere.

 

A co si hrajete vy?

 

Štítky: