Uši KVRM aneb slyšeli jsme v listopadu

Chceme Vám touto rubrikou sdělit, naši milí čtenáři, co že nám nejčastěji zní v uších, když po večerech KVRM chystáme. Stanou-li se Vám následující řádky inspirací, budeme mít radost. V listopadu to tedy byli…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prophets Of Rage – Prophets Of Rage (2017)

   Další supergroup na americké scéně… bývalí členové Rage Against The Machine (a také Audioslave), plus rapeři z Public Enemy a Cypress Hill. Zní to pochopitelně hodně jako Rage, Chuck D a B-Real nejsou tak zuřiví jako Zack de la Rocha, ale zase působí dojmem, že jsou schopni vás sejmout bez mrknutí oka. Mazec! A basák Tim Commerford je úžasnej!

 

Triggerfinger – Colossus (2017)

   Zaujali nás na letošním Rock For Churchill. Belgická parta pohybující se někde v sedmdesátkovém glamrocku, ovšem s výlety tu do přitvrzeného bigbítu, tu do popiny. Dělají to velmi elegantně a velmi poslouchatelně.

 

Morbid Angel – Altars Of Madness (1989)

   Klasikové amerického death metalu a jejich debut. Tehdy jsme měli pocit, že hudba je tou nejdůležitější věcí na světě a metalová scéna byla silná. Famózní otvírák Immortal Rites, sypačka Suffocation, ten nesrozumitelný jazyk v Lords Of All Fever & Plagues… chroptící David Vincent, blesková, jednotaktová sóla Treye Azagthotha a Richarda Brunelleho, hyperrychlý bicman Pete Sandoval… nostalgie!

 

The Gathering – Mandylion (1995)

   Rovněž tahle deska je naprostá klasika, tentokrát doom metalu, stylu, jež zaznamenal v devadesátých letech obrovský boom. Mandylion je třetím albem nizozemských doomavců, ovšem prvním, na kterém se představila božská pěnice Anneke van Giersbergen. Ohromující melodie, fantastický hlas, ovšemže taky patos a drama… tohle se neomrzí nikdy.

 

Trautenberk – Hladová srna (2013)

   Po říjnovém koncertu klatovských tanz-metalistů bylo třeba doplnit znalosti. Odkud že pocházejí pecky Selka, Pyroman Roman, Pot či Kejklíř? Tedy odtud… z trautenberkovského debutu. Model, který klatovští dotáhli k dokonalosti o tři roky později albem Himlhergotdonrvetr, je zde naznačen. Odvázaný, nezamindrákovaný metal se zábavnými texty. Funguje to!

 

… and now for something completely different…

 

Linka

   Pořad České televize, vysílaný na ČT Art. Formát je jednoduchý… muzikant přijede navštívit muzikanta. Hostitelem je vždy jazzový kytarista Rudy Linka a na svém panství vítá hudebníky napříč žánry… kupříkladu Pata Methenyho, Johna Scofielda, ale také Michala Davida, Felixe Slováčka či Martinu Bártovou. Pánové (a dáma) si povídají o muzice, pouští si navzájem oblíbené desky a pak si zajamují. Je to moc fajn.

 

A co si hrajete vy?

 

 

Štítky: