Uši KVRM aneb slyšeli jsme v listopadu

Chceme Vám touto rubrikou sdělit, naši milí čtenáři, co že nám nejčastěji zní v uších, když po večerech KVRM chystáme. Stanou-​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​li se Vám následující řádky inspirací, budeme mít radost. V listopadu to tedy byli…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Slayer – Repentless (2015)

usislayer   První album natočené po tragickém skonu kytaristy Jeffa Hanemanna. Nicméně… dohady, zda je Gary Holt (ex Exodus) adekvátní náhradou či jak do sestavy zapadne staronový bubeník Paul Bostaph mohou vzrušovat leda tak skalní příznivce kapely. Ti ostatní jen pokrčí rameny a řeknou: Slayer! Týž zabijácký atak, týž Arayův hysterický řev… Slayer se už léta nijak podstatně nemění. Profesionální práce. A pochopitelně povinná úcta k zakladatelům žánru.

 

Soulfly – Archangel (2015)

usisoulfly   O novince Cavalerových Soulfly se dá říci totéž, co o výše zmíněných Slayer. Už roky stále stejná písnička, alba určená zarytým fanouškům. To není myšleno nikterak pejorativně… posluchač jen letmo zběhlý, však nedokáže určit, ze kterého roku Archangel pochází. 2005 nebo 2015?

 

The Wood Brothers – The Muse (2013)

usiwood   Basista věhlasných jazzových experimentátorů Medeski, Martin & Wood… Chris Wood spojil v roce 2004 síly se svým bratrem Oliverem (kytara), přibrali Jano Rixe (bicí, piano) a vrhli se zpět proti proudu času, do historie americké hudby. To, co produkují, bývá označováno jako Americana a jedná se vlastně o mix folku, country, blues a gospelu z amerického venkova počátku dvacátého století. Velmi retro, velmi podmanivé!

 

Motörhead – No Sleep ´til Hammersmith (1981)

usimotor   Prý jeden z nejlepších rockových živáků všech dob. Pro Motörhead první live album po pěti letech existence a čtyřech studiovkách. Názvem sice odkazuje k londýnskému sálu Hammersmith Odeon, ovšem nahrávalo se během březnových koncertů v Leedsu, Norfolku, Newcastlu a Belfastu. A proč opět Motoři? Protože 11. listopadu paličky definitivně odložil bubeník Phil Taylor zvaný Philthy Animal. A v jednaosmdesátém byl ve špičkové formě.

 

Kadavar – Berlin (2015)

usikadavar   Má to být pocta městu, v němž se trio Kadavar před deseti lety sešlo. Ovšem… žádný industrial či intelektuální temnotu nečekejte. Kadavar i na svém třetím albu hrnou sedmdesátkový bigbít ala ranní Black Sabbath. Ovšem činí tak sakra dobře!

 

… and now for something completely different…

 

Lang Lang – The Mozart Album (2014)

lang   Prý je v současnosti nejlepším pianistou na světě. Kdo ví? Rozhodně je však největší současnou hvězdou klasiky černobílých klapek. Třiatřicetiletý čínský pianista Lang Lang je superstar na scéně klasické hudby, leskem souměřitelnou s (dejme tomu) Adele, Rihannou či Foo Fighters. Loňské album přináší koncerty pro klavír W. A. Mozarta. Lang Langa doprovází Vídeňská filharmonie. Ušlechtilé

 

A co si hrajete vy?

 

 

Štítky: