Uši KVRM aneb slyšeli jsme v lednu

Chceme Vám touto rubrikou sdělit, naši milí čtenáři, co že nám nejčastěji zní v uších, když po večerech KVRM chystáme. Stanou-li se Vám následující řádky inspirací, budeme mít radost. V lednu to tedy byli…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lenny Kravitz – Raise Vibration (2018)

   Tohle se Lennymu povedlo, to ať si říká kdo chce, co chce, ať si máma slzy utírá! Leckdo se mu posmívá kvůli naivně angažovaným textům, ale ta muzika je prostě dobrá! Mix sedmdesátkového bigbítu a funky, přesně to, co on tak dobře umí… rambajz Raise Vibration, srdceryvná Here To Love (pokud nemáte při záverečných sborech v krku ouzko, tak…), návykový basový groove It´s Enough!. Zábava od začátku do konce. A ty texty? Není každej Kainar, žejo.

 

Brunhilde – Behind My Mind (2017)

   Norimberská parta, která operuje (plus/ mínus) v podobných vodách jako třeba Guano Apes či Die Happy. Čili bigbít s holčičím zpěvem. Jen Brunhilde to mají hozené víc do metalu. Ale pěnice Carolin Loy je právě tak pěkná, jako Sandra Nasic či Marta Jandová. Pohoda.

 

Madball – Droppin´ Many Suckers (1992)

   První sedmipalec vedlejšáku Agnostic Front. Vedlejšáku, který se poněkud vymkl a stal se klasikou. Klasikou newyorského hácéčka. Mazec!

 

Alice In Chains – Dirt (1992)

   Druhé album. Album, jímž seatlesští vstoupili do historie. Tohle se mi vybaví (nikoliv Nirvana) když se řekne grunge. Senzační písničky geniálního Jerryho Cantrella, tragická postava Layna Staleye s hlasem bolavým, až to duši trhá. Them Bones, Down In The Hole, Rooster, Would? Co pecka to… pecka! Kdo tuhle desku potkal v jistém věku, již nikdy ji nedostane z hlavy.

 

Twisted Sister – Love Is For Suckers (1987)

   Původně to mělo být sólové album zpěváka Dee Snidera, leč firma kapelu dotlačila k vydání pod značkou Twisted Sister. Album propadlo a kapela se rozložila. Ale dost možná, že by se rozložila i tak… měla za sebou šestnáct let rock and rollového kolotoče, přičemž poslední pětiletka nesla se ve znamení světových tour, stadionových koncertů a MTV slávy. Čili nic moc, ale jeden by to měl alespoň slyšet.

 

… and now for something completely different…

 

Do karlovarského Městského divadla jsme si rádi zašli na Besídku Divadla Sklep… pásmo scének, skečů, písní a tanců. Vávra, Šteindler, Fero Burda, Vychodilová a tyhle lidi. Modří vědí, těm ostatním těžko vysvětlovat. Zajímavá věc… Sklepáci si ty svoje blbiny, ptákoviny, hovadiny, zhůvěřilosti a trapárny vymýšlejí už neuvěřitelných 47 let!!! A ono to stále funguje! A některé fóry jsou geniální! Vyprodané divadlo řvalo smíchy! My taky!

 

A co si hrajete vy?

 

 

Štítky: