Uši KVRM aneb slyšeli jsme v lednu

Chceme Vám touto rubrikou sdělit, naši milí čtenáři, co že nám nejčastěji zní v uších, když po večerech KVRM chystáme. Stanou-li se Vám následující řádky inspirací, budeme mít radost. V lednu to tedy byli…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rolling Stones – Blue & Lonesome (2016)

usileden2017stones   Staří pánové si udělali radost a na loňské novince se vrátili ke kořenům tak hluboko, jak je to jen (v jejich případě) možné… ke starým bluesovým songům z padesátých let. Dixonova I Can´t Quit You Baby, Just Your Fool Little Waltera či jeho Blue And Lonesome… co položka to pecka. Byť se jedná o repertoár ne až tak provařený, v podání téhle smečky starých psů je to krása veliká. A to se ve dvou věcech přitočí i vlčák Eric Clapton!

 

Devilment – The Great And Secret Show (2014)

usileden2017devil   Partu zformoval v roce 2011 kytarista Daniel Finch a podařilo se mu do ní angažovat Daniho Filtha, skřehotala slavných Cradle Of Filth. Čili se jedná o bubákovský black-goth metal v přitažlivých aranžích a s vykoumaným zvukem. Perličkou je cover Beds Are Burning z repertoiru Midnight Oil s hostujícím Bamem Margerou, což je jeden z úchyláků Jackass. Fajn je to.

 

Testament – Brotherhood Of The Snake (2016)

usileden2017test   Novinka klasiků amerického thrash metalu. Do kapely se před pár lety vrátil baskytarový fenomén Steve DiGiorgio, čili současná sestava vypadá jako žánrový přehled who is who… za bicími sedí Gene Hoglan, kytary obsluhují Alex Skolnick a (pochopitelně) Eric Peterson, zpívá (pochopitelně) Chuck Billy. Tihle chlápci nekazí. Nahrávka která nepřekvapí a fanoušky potěší.

 

Nick Cave & The Bad Seeds – Skeleton Tree (2016)

usileden2017cave   Bolest, žal, temnota. Nick Cave během nahrávání tohoto alba přišel o syna. Tragédii navzdory (nebo možná právě kvůli ní) práci dokončil. Výsledkem je nejsmutnější deska, kterou jsem v životě slyšel.

 

Primal Scream – Riot City Blues (2006)

usileden2017primal   Skotské měňavky si vždycky dělaly, co se jim zamanulo. Točily desky taneční, ambientní i rockové. Se zvukem klasickým i experimentálním. Osmá studiovka Riot City Blues se nese ve znamení rock and rollu, či spíše rockabilly, neboť vliv americké country je v deseti vypalovačkách více než patrný. Ostatně hned první (a veleúspěšný) singl nese název Country Girl. Ve studiu Gillespiemu & Co. vypomohli slavní… Will Sergeant, Warren Ellis i Alison Mosshart. Mazec! Návykový!

 

… and now for something completely different…

 

Giuseppe Verdi – Aida (2016)

usileden2017aida   Nejslavnější Verdiho opera o nešťastné lásce egyptského vojevůdce Radamese a otrokyně (fakticky však etiopské princezny) Aidy byla dokončena v roce 1871, její premiérou mělo být otevřeno nové divadlo v Káhiře a titulní roli tehdy nastudovala (považte!) česká pěvkyně Tereza Stolzová. Díky jedné z evropských válek z plánů sešlo, nicméně dílo přežilo a dnes je považováno za vrchol skladatelovy tvorby. Poslouchali jsme zbrusu novou nahrávku s Andreou Bocellim (Radames) a Kristin Lewis (Aida). Ve florentské Opera di Firenze dirigoval v dubnu 2015 Zubin Mehta.

 

A co si hrajete vy?

 

 

Štítky: