Uši KVRM aneb slyšeli jsme v lednu

Chceme Vám touto rubrikou sdělit, naši milí čtenáři, co že nám nejčastěji zní v uších, když po večerech KVRM chystáme. Stanou-​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​li se Vám následující řádky inspirací, budeme mít radost. V lednu to tedy byli…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokey Lafarge – Pokey Lafarge (2013)

usiledenpokey   Vlastně se jmenuje Andrew Heissler a narodil se před dvaatřiceti lety v Illinois. Pod uměleckým jménem Pokey Lafarge se tento kytarista a zpěvák již léta věnuje tradičnímu americkému folku třicátých let. Míchá ho s blues, jazzem, swingem, ragtimem a celé to zní velmi retro a velmi svěže. I na v pořadí již šestém, bezejmenném albu. Hudba jako by vypadlá z Coenovského filmu Bratříčku, kde jsi?

 

Adele – 25 (2015)

usiledenadele   Na tomto místě jsme vás před několika lety upozorňovali na buclatou světlovlásku s kouzelným hlasem. Uběhlo pak pár měsíců a Adele Adkins za své druhé album 21 sesbírala zlatých gramofónků, že je ani unést nemohla. Nyní tedy globální již hvězda popmusic Adele s novým albem 25. A historie se opakuje, opět bourá hitparády celého světa. Sedlý hvězdný prach? Setrvačnost trhu? Pche… když ji milujete, tohle neřešíte! Hello, can you hear me?

 

Public Image Ltd. – What The World Needs Now… (2015)

usiledenpublic   Desátá studiovka života po životě Johna Lydona, dříve známého jako Johnny Rotten. Býval zpěvákem Sex Pistols, ale to už je dávná historie. Nyní se již léta prezentuje, co originální muzikant, textař a punkáč. Nové album je velmi zábavné, hudebně pestré, v podstatě popík tu a tam přiostřený, skvělé kytary Lu Edmondse, páně Lydonův hýkavý vokál s příšerným londýnským přízvukem. Zaleze vám do hlavy a ne a ne ven.

 

David Bowie – The Rise And Fall Of Ziggy Stardust And the Spiders From Mars (1972)

usiledenziggy   Těžko hledat zásadnější zprávu z hudebního světa, než tu, jež oběhla planetu 10. ledna. Zemřel David Bowie, zpěvák, hudebník, skladatel a textař, hudební vizionář a novátor, muž, jež několikrát zásadně pootočil soukolím hudební (a popkulturní) historie. Jedním z těch momentů bylo i toto album. Koncepční dílo o vzestupu a pádu showbusinessové ikony. R.I.P.

 

Rage Against The Machine – Rage Against The Machine (1992)

usiledenrage   Ve dvaadevadesátém explodovala na tvrděrockové scéně bomba. Losangelesští Rage Against The Machine vyjeli s eponymním albem, nabitým natlakovaným, vzteklým, agresivním bigbítem. Zack de la Rocha zuřivě metající angažované texty, klubající se kytarový génius Tom Morello, našlapané pecky Bombtrack, Killing In The Name či Freedom. Kluky to silně táhlo doleva, ale muziku stvořili nadčasovou.

 

… and now for something completely different…

 

Kancelář Blaník

usiledenblanik   Už to tu jednou bylo, leč pomoci si nemohu. Tonda Blaník, šedá eminence tuzemské politiky, je zpět! Překousl Žížalu (čti vyrovnal se se zradou svého asistenta), vklouznul do špičatých bot a nastartoval sbírku mobilních telefonů. A už zase zařizuje, vymýšlí, radí, shání, úkoluje. Nesmírná psina! Vysílá internetová televize Stream. Každý týden nový díl.

 

A co si hrajete vy?

 

 

Štítky: