Uši KVRM aneb slyšeli jsme v lednu

Chceme Vám touto rubrikou sdělit, naši milí čtenáři, co že nám nejčastěji zní v uších, když po večerech KVRM chystáme. Stanou-li se Vám následující řádky inspirací, budeme mít radost. V lednu to tedy byli…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Roman Holý – Strážce klidu Vol. 1 (2021)

Muž v pozadí J.A.R. a Monkey Business si k pětapadesátinám nadělil první sólovou desku. V ambaláži funky a R&B bilancuje a rozjímá. A činí tak vtipně a s nadhledem. V tom mu vypomáhají (spolu)textaři Martin Kyšperský, Ota Klempíř nebo Tomáš Hanák či hosté Ewa Farná, Mucha, Tereza Černochová nebo Dan Bárta. Nečekejte nářez J.A.R. nebo juchání Monkeys, tohle je nečekaně osobní zpověď životem protřelýho chlápka. Dobré!

 

Různí interpreti – Eskalace bobra (2019)

V roce 2017 vydali J.A.R. album Eskalace dobra, byla to jejich osmá studiovka a dost se povedla. O čemž svědčí hned tři ceny Anděl (album, píseň a skupina roku). O dvě léta později spatřila světlo světa tato remixová kolekce. Ta si ovšem z původní desky vyzobla jen něco… písničku Ještě se připlazíš tu najdeme hned ve třech verzích (Electric Lady, Xavier Baumaxa a Lukas Midub), stejně tak Je to nejistý přemíchal Ecson Waldes i Bára Poláková jakož i Mňága a žďorp. Půvabná je black metalová verze Když ti před Moskvou dojde pervitin Franty Štorma i jediná nepůvodní věc, Právě jsem se pochcala Nikoly Muchy. Sranda.

 

The Sisters Of Mercy – Vision Thing (1990)

Věrozvěsti gotického rocku a jejich třetí (a poslední) album. Titulní věc je naprostá jízda a byť se v době vydání ozývaly hlasy, že tohle už je žánrově vedle, páně Eldritchův vokál a celkově temná atmosféra zadání splňují. Důležitá parta! A nezapomínejme, že odpadlík z Milosrdných, Wayne Hussey založil The Mission.

 

Chicago – 16 (1982)

Ona to sice je šestnáctá deska, ovšem teprve třináctá studiová. Teprve patří do uvozovek, neb chicagští Chicago byli vskutku mimořádně plodnou kapelou. Od konce šedesátých let vydali na padesát desek! Tato je významná tím, že přináší i velký hit Hard To Say, I´m Sorry. V kreditech uzříme i známá jména David Paich, Steve Lukather nebo Steve Porcaro, což jsou členové konkurenčních Toto. Adult oriented rock s dechy… to jsou Chicago v roce 1982.

 

Bon Jovi – Slippery When Wet (1986)

Ač nejsem fanouškem Bon Jovi, potažmo americké hairmetalové scény, o jedno budu se bít: písnička Wanted Dead Or Alive je jednou z nejpůsobivějších rockových balad ever. A Bon Jovi jí natočili právě na toto, tehdy již třetí, album. I´m a cowboy, on a steel horse I ride…

 

… and now for something completely different…

 

Cecilia Bartoli – Farinelli (2019)

Carlo Broschi aka Farinelli byl slavným operním pěvcem – kastrátem. Skutečná popová hvězda osmnáctého století. Současná operní hvězda, mezzosopranistka Cecilia Bartoli, uchopila jeho slavné árie z pera Nicoly Porpory nebo Riccarda Broschiho (Farinelliho bratra) a za doprovodu orchestru Il Giardino armonico nahrála na toto album. Mazec!

 

A co si hrajete vy?

 

 

Štítky: