Uši KVRM aneb slyšeli jsme v květnu

Chceme Vám touto rubrikou sdělit, naši milí čtenáři, co že nám nejčastěji zní v uších, když po večerech KVRM chystáme. Stanou-li se Vám následující řádky inspirací, budeme mít radost. V květnu to tedy byli…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deep Purple – Infinite (2017)

usikveten2017purple   Aktuální turné britských dinos se jmenuje The Long Goodbye Tour. Zda na něm kapela skutečně dává sbohem světu šoubyznysu se neví, věk i zásluhy by na to měla. Jenže od posledního páně Blackmoreova odchodu v roce 1993 je parta v obdivuhodné pohodě i formě a tak by to možná byla škoda. I když dvacátá studiovka Infinite by byla více než důstojným rozloučením. Deep Purple od začátku až do konce!

 

Depeche Mode – Spirit (2017)

usikveten2017depeche   Přesně takhle to chcete, přesně takhle si nové album elektronických temnoknížat představujete. Where is the Revolution? ptá se v jedné ze skladeb Gahan. What the fuck of the Revolution?

 

Mastodon – Emperor Of Sand (2017)

usikveten2017masto   Heavy metal pro jedenadvacáté století! Atlantští Mastodon přinášejí na sedmé studiovce (tematicky zaměřené především na otázky bytí a nebytí) fantastický mix psychedelického stoner rocku a heavy metalu, hutných kytar, těžkých rifů i krásných melodií. Kdepak, s metalovou scénou to není vůbec zlé. Existují-li party jako Mastodon.

 

20 Years After (2011)

usikveten2017after   Alternativa na druhou. Pozoruhodná kompilace, na které si současné hvězdy alternativní scény předělaly k obrazu svému písničky svých (o generaci starších) vzorů. Midi lidi se zmocnili dunajovské Na jih, Květy zas písničky Právě tady z repertoáru skupiny E. Šikovně se nemuzikantky Čokovoko vylhaly z coveru Odvážných bobříků Všichni jednou umřem. Zkrátka… setkání po dvaceti letech. Zábavné velmi!

 

Tinariwen – Elwen (2017)

usikveten2017tina   Malijské hvězdy world music a jejich sedmá řadovka. Pouštní blues. Elektrické kytary, perkuse, zpěvy tuarégů. Jasný důkaz, že blues pochází z černého kontinentu. Magie! A hostuje tu Mark Lanegan!

 

… and now for something completely different…

 

Avi Avital & Omer Avital – Avital Meets Avital (2017)

usikveten2017avital   Potkali se nikoliv u Kolína, nýbrž v Izraeli. Klasicky vzdělaný mandolinista Avi Avital a jazzový basista Omer Avital (nejsou příbuzní), spolu natočili fantastické album. Potkávají se na něm hudby severní Afriky a Blízkého východu, Maroka i Izraele. Do studia si přizvali Yonathana Avishaie na piano a perkusistu Itamara Doariho. Mazec!

 

A co si hrajete vy?

 

 

Štítky: