Uši KVRM aneb slyšeli jsme v květnu

Chceme Vám touto rubrikou sdělit, naši milí čtenáři, co že nám nejčastěji zní v uších, když po večerech KVRM chystáme. Stanou-​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​li se Vám následující řádky inspirací, budeme mít radost. V květnu to tedy byli…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alabama Shakes – Sound & Color (2015)

usikveten2016alabama-shakes   Na kytaru mastí jako Hendrix, zpívá jako James Brown… prdelatá Brittany Howard vede své Alabama Shakes bluesovými vodami a kotví tu u soulových, tu u rockových či gospelových břehů. Emoce z ní tryskají jak minerálka z varského vřídla a feelingem by mohla vraždit. Ta ženská má koule jako buvol! Sound & Color je její druhé album. A hned za něj dostala Grammy! Objev jako hrom! Naprostá senzace!

 

Lita Ford – Time Capsule (2016)

usikveten2016lita   Zatím poslední album sedmapadesátileté rockové veteránky má příběh. Páska se starými nahrávkami ležela prý léta v šuplíku a Lita na ní narazila náhodou. Vzala ji do studia a za přispění kupříkladu Gena Simmonse, Davea Navarra nebo Billyho Sheehana vdechla písním nový život. Jak to hraje? Inu… osmdesátky, dobu své největší slávy, bigbeatová diva nezapře. Hejvymetal forevr!

 

Metal Church – XI (2016)

usikveten2016IX   A totéž platí i o novince amerických metlošů. Do kapely se po třiadvaceti letech vrátil zpěvák Mike Howe, tím spíš nahrávka zní, jako klasiky z počátku devadesátek. Metal Church zkrátka vydali novou desku. Pro fanoušky kapely událost, pro fanoušky žánru zajímavá zpráva, pro ostatní prostě jenom zpráva.

 

Scorpions – Deadly Sting (1997)

usikveten2016Deadlysting   A heavy metal do třetice. Jedna ze služebně nejstarších rockových kapel, na scéně se drží již jedenapadesát let! Dvoudisková kompilace nese výběr toho nejlepšího, co hanoverští nahráli pro label Mercury, pokrývá tedy období 1979 – 95. Krom nesmrtelných oplodňováků Holiday, Still Loving You a Wind Of Change obsahuje i svižné jízdy Blackout, Rock You Like a Hurricane nebo Coming Home. Nostalgie!

 

Primal Scream – Chaosmosis (2016)

usikveten2016prim   Na co tihle skotáci sáhnou, z toho jim vyleze návyková záležitost. A to přesto, že synťáky ve (Feelin Like A) Demon Again nebo Carnival Of Fools jsou vskutku úchylné a že celá nová deska je vlastně nestydatou popinou. Pro refrén 100% Or Nothing jim to však odpustíte. Výborná věc, která vám v přehrávači vydrží hodně dlouho!

 

… and now for something completely different…

 

Vita Caroli – Vlastní životopis Karla IV.

usikveten2016vita-caroli-vl   Karel IV byl schopný politik, panovník-budovatel, rytíř, zbožný muž a také člověk velice vzdělaný. Na rozdíl od jiných panovníků uměl číst a psát, ovládal několik jazyků. A zanechal po sobě pozoruhodné dílo… vlastní životopis Vita Caroli. Karlovou autobiografií se probírají Jan Kačer a Nina Divíšková, doplněno dobovou hudbou. Na 2CD nedávno vydal Supraphon.

 

A co si hrajete vy?

 

 

Štítky: