Uši KVRM aneb slyšeli jsme v dubnu

Chceme Vám touto rubrikou sdělit, naši milí čtenáři, co že nám nejčastěji zní v uších, když po večerech KVRM chystáme. Stanou-li se Vám následující řádky inspirací, budeme mít radost. V dubnu to tedy byli…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

U2 – Songs Of Experience (2017)

   Ono není jednoduché zavděčit se kritice novou deskou, požíváte-li statut hudební instituce a jedné z nejslavnějších kapel světa. Ovšem troufám si říci, že fanoušci U2 musí být novým počinem irských hvězd nutně a notně nadšeni. Na první poslech zní Songs Of Experience možná všedně, leč již na ten druhý a všechny další vás dostane. U2 se vrátili k normálním (ne)obyčejným písničkám, v nichž jsou však ukryty všechny poklady, jimiž disponují. Nejlepší deska od nultých let? To nevím. Ale baví mě fakt mega!

 

Madball – Set It Off (1994)

   Parta byla původně ustanovena, co vedlejšák newyorských HáCéček Agnostic Front. Brácha měl prima bráchu a chtěl mu helfnout s kapelou. Jenže v těch požehnaných devadesátkách se to rozjelo a Madball náhle nepotřebovali někomu předehřívat stage. A zbytek je historie. Set It Off je kapelní debut… nabroušený, nasraný, agresivní debut. Jo!

 

Illya Kuryaki and The Valderramas – Versus (1997)

   Illya Kuryaki je postava z televizního seriálu šedesátých let a Carlos Valderrama zas býval výborným kolumbijským fotbalistou. Nicméně pod pseudonymem, složeným z jejich jmen, se skrývá dvojice argentinským muzikantů. Začínali s hip hopem, pokračují funkem a R&B, točí spoustu klipů, v nichž se stylizují tu do gangstas, tu do diskotékových božstev a celé to pojímají nepříliš vážně. Jenže co myslíte? Umí Argentinci rap? Umí. A umí Argentinci funk? No to si pište, že umí! Pro našince… Illya Kuryaki and The Valderramas místy znějí jako Monkey Business zpívající španělsky. Fajn.

 

Zima – Live (2017)

   Nejnovější počin rakovnických elektro-alternativců, nahrávka z koncertu z loňského června. Výborné písničky se skvělými, místy vyjímečnými texty. Song Viděl jsem lepší nominuji na písničku roku! Frontman Marek Bradáč je chlápek s názorem. Ne nadarmo vydávají Zima na stejném labelu, jako kupříkladu Kittchen. Takovéhle party chcete potkávat v klubech. Výborná věc!

 

Kingdom Come – Hands Of Time (1991)

   Německá parta, které se podařilo (tak trochu) prorazit v USA. Ovšem hned zkraje devadesátek, kdy tam ještě frčely hair metalové bandy. Frontman Lenny Wolf celý život poslouchá, že svým rozechvělým kontratenorem kopíruje Roberta Planta, a je pravda, že tohle album je hodně zeppelinovské. V line-upu figuruje i Blues Saraceno, fantastický kytarista, jenž hrával v Poison, ale také s Cher či Melissou Etheridge.

 

… and now for something completely different…

 

Eva Turnová – Čtení z Turnových hájů (2017)

   Hudebnice, skladatelka, textařka, spisovatelka, překladatelka. Hrávala v DG 307 a The Plastic People Of The Universe. Pro časopisy Reflex a Instinkt píše pravidelné sloupky, které pak vycházejí knižně pod titulem Turnový háj (letos již šestý svazek). Zde tedy nahrávka autorského čtení z Turnových hájů. Ty sloupky bývají výborné… chytré a vtipné, to víme. V Evině podání však dostávají další rozměr. Pozoruhodná ženská, tahle Turnová!

 

A co si hrajete vy?

 

 

Štítky: