https://www.caviarbase.com http://www.simondeli.com http://www.weeklyleak.com replica handbags replica handbags hermes replica replica bags replica handbags replica hermes https://www.9replicabag.com replica bags replica handbags http://nwaedd.org replica hermes hermes replica

Uši KVRM aneb slyšeli jsme v červnu - KVRM

Uši KVRM aneb slyšeli jsme v červnu

Chceme Vám touto rubrikou sdělit, naši milí čtenáři, co že nám nejčastěji zní v uších, když po večerech KVRM chystáme. Stanou-li se Vám následující řádky inspirací, budeme mít radost. V červnu to tedy byli…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

The Black Angels – Death Song (2017)

usicerven2017angels   Texasští psychedelici a jejich pátá řadovka. Volnější tempa, kvílící kytary, naléhavý vokál… když za to vezmou, sklouznou až ke stoner rocku, když uberou, dali by se řadit mezi shoegazers. Retro atmosféra šedesátek. Fajn.

 

Obituary – Obituary (2017)

usicerven2017obit   Death metalová legenda stále žije! Floridští řezníci podesáté. Takto zkušené party nekazí, svým fanouškům servírují přesně to, co se od nich žádá. Tedy jakostní death metal v přitažlivých aranžích a s vymazleným mixem, jež dá vyniknout technickým finesám zúčastněných. Mazec!

 

J.A.R. – Eskalace  dobra (2017)

usicerven2017jar   Za letošní novinku sklízí Jednotka Akademického Rapu samou chválu. Přidáváme se. Funky-jazzy-rapový nářez se zapeklitými texty. Nic čeho bychom se od J.A.R. již dříve nenadáli, leč posunuto o další level. Muzikantsky oslnivé, vtipné, skvělé!

 

Chris Cornell – Higher Truth (2015)

usicerven2017cornell   V květnu svět šokovala zpráva o nenadálém skonu Chrise Cornella, charismatického zpěváka, majitele jednoho z nejpodmanivějších hlasů v branži. A také výrazného umělce. Svědčí o tom i jeho čtvrtá (a poslední) sólová deska. Někdejší ikona grunge se na ní představuje co svébytný písničkář. Převážně akustické aranže, zklidnění, usebrání. Skvělá věc!

 

Twisted Sister – You Can’t Stop Rock ‚n‘ Roll (1983)

usicerven2017sister   Zlaté časy glam metalu. Newyorští souputníci Kiss, charakterističtí ostrým ječákem (a blonďatou megahřívou) Dee Snidera. Z dnešního pohledu úsměvné, ale co naplat… je to historie pop music. A Sestrám budiž přičteno ke cti, že se vlastně nikdy nebrali(y) tak úplně vážně a všechny ty elasťáky a šátky a mejkapy měly být hlavně zábavné. Jednoduché dupáky se stadiónovými refrény. Proč ne?

 

… and now for something completely different…

 

Výstava Františka Skály

usicerven2017skala   Pozoruhodná expozice originálního umělce. Nabízí práce vesměs vzniklé od roku 2004 do současnosti. Hravé, vtipné, mnohavýznamové a mnohovrstevnaté objekty, použitými materiály až trošku hororové. Recyklovaná veteš, procházka pohádkovým smetištěm. Co vydal babiččin dvorek. Kdyby se některý z exponátů pohnul, tak zaječím! Výstava v pražské Valdštejnské jízdárně trvá celé prázdniny. Tak to nezmeškejte!

 

A co si hrajete vy?

 

 

Štítky: