Uši KVRM aneb slyšeli jsme v červnu

Chceme Vám touto rubrikou sdělit, naši milí čtenáři, co že nám nejčastěji zní v uších, když po večerech KVRM chystáme. Stanou-li se Vám následující řádky inspirací, budeme mít radost. V červnu to tedy byli…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PJ Harvey – The Hope Six Demolition Project (2016)

usicerven2016harvey   Polly Jean nikdy nezpívala o blbostech a závažná témata řeší i na nejnovějším albu. Zhmotnila do něj zážitky z cest po Kosovu, Afghánistánu i chudých čtvrtí Ameriky a vypráví o tragických osudech a válečných hrůzách. Našinci, pravda, taková angažovanost může připadat podezřelá, ale to děvče to myslí smrtelně vážně. A stále doufá, že může písní změnit svět. Uměleckým artefaktem se stalo již samotné natáčení alba. Probíhalo totiž ve skleněném boxu v londýnském muzeu Somerset jako instalace Hudebník uprostřed tvůrčího procesu. Výborné!

 

Alabama Shakes – Boys & Girls (2012)

usicerven2016alabama   Byla o nich řeč již minulý měsíc, leč seznámení přerostlo v cosi hlubšího, čili nelze jinak. Boys & Girls je prvotinou alabamské party a obsahuje skladbu Hold On, hit, kterým to všechno začalo. Brittany Howard zní velmi soulově a velmi sexy, asi jako zhulený James Brown. Nádhera!

 

Asking Alexandria – The Black (2016)

usicerven2016askf   Čerstvá novinka čerstvé krve na metalcoreové scéně. Britští Asking Alexandria vyměnili zpěváka, zda ku prospěchu věci, či nikoliv, o tom se zhádají jen skalní fanoušci. Podobných kapel jsou na světě nejspíš tisíce, ale zprodukováno je dobře, kluci výborně hrají a ještě lépe vypadají. Takže… proč ne?

 

Sixx A.M. – Prayers For The Damned Vol. 1 (2016)

usic2016ervensix   V roce 2007 vydal baskytarista Mötley Crüe Nikki Sixx knihu Heroinové deníky (The Heroin Diaries), v níž se vyzpovídal ze svých závislostí a osobních běsů. Publikace byla zamýšlena co literárně-hudební koncept a muziku k ní ostarala parta Sixx A.M., v níž se Nikki sešel s axemanem DJ Ashbou a zpěvákem Jamesem Michaelem. A hele… píše se rok 2016 a Sixx A.M. vydávají další, již čtvrté album. Mötley prý definitivně končí, fanouškům to líto být nemusí… jsou tu Sixx A.M., Mötley Crüe pro jednadvacáté století!

 

Snarky Puppy – We Like It Here (2014)

usicerven2016snarky   Brooklynský jazz-fusion orchestr. Partička mladých namakaných muzikantů, které si ku svým projektům zvou kupříkladu Erykah Badu, Marcus Miller či Roy Hargrove. Ovšem chlapci si velice dobře vystačí i sami… produkují sedmdesátkový jazz-rockový nátěr s instrumentální ekvilibristikou současných mladých lvů. Nahrávka byla pořízena live v nizozemském studiu. Masakr!

 

… and now for something completely different…

 

Zkouška orchestru (2016)

usicerven2016filh   Jak probíhá zkouška symfonického orchestru? Co přesně je úkolem dirigenta a do jaké míry ovlivňuje výsledný hudební tvar? Jak symfonický orchetr funguje, jaké jsou vztahy mezi nástrojovými skupinami? Jak vzniká tvář orchestru? Nový cyklus České televize přináší výchovné koncerty trošku jinak, než jak si je pamatujeme ze školních let. V titulní úloze Česká filharmonie řízená Jiřím Bělohlávkem, v roli zvědavého laika Marek Eben. Zábavné, vtipné, poučné. V pěti večerech vysílala ČT Art.

 

A co si hrajete vy?

 

 

Štítky: