Uši KVRM aneb slyšeli jsme v březnu

Chceme Vám touto rubrikou sdělit, naši milí čtenáři, co že nám nejčastěji zní v uších, když po večerech KVRM chystáme. Stanou-​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​li se Vám následující řádky inspirací, budeme mít radost. V březnu to tedy byli…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trautenberk – Himlhergotdonrvetr (2016)

usibrezen2016traut   Druhá dlouhohrajka klatovských tanz-metalistů. Kapela se musela vyrovnat se ztrátou frontmana, jenž byl pro image souboru určující (viz paján Pán udíren s hostujícím hentajníkem Radkem Škarohlídem), ustála nutnou personální změnu a dál šíří slávu šumavských hvozdů. Metalové dupárny s opravdu (ale opravdu) vtipnými texty, stále ještě v duchu Krkonošských pohádek. Příjemné překvapení!

 

Deap Vally – Sistrionix (2013)

usibrezen2016deap-vally-sis   Vypečená dvojka Lindsey (kytara, zpěv) & Julie (bicí) z města Andělů. Sexy zlobidla, holky s názorem, punkerky bez zábran. Jdou do toho jako naše Mucha, hudebně to mají blíž kupříkladu k The White Stripes. Chtěli bychom je vidět živě v klubu, zatím se spokojíme s deskou.

 

Anthrax – For All Kings (2016)

usibrezen2016anthr   Ti nejzábavnější (a momentálně i nejagilnější) z Big4. Tolikrát odepisovaný pěvec Joey Belladonna vdechnul partě nový život a newyorčané s neúnavným plešounem Scottem Ianem hrnou jako buldozer. Pravda… hranice zůstávají netknuty, nové cesty nikdo neklestí, ale Anthrax už mají odpracováno.

 

Tellemarkk – Koncert ze Staré synagogy v Plzni (2010)

usibrezen2016barova   Živé album alternativního tria. Ostatně jaké jiné může natočit formace ryze improvizační. Cellistka a zpěvačka Dorka Barová, saxofonista Pavel Hrubý a perkusista Tomáš Reindl (zde doplněni trumpetou Františka Kučery) tvoří svou hudbu v daném okamžiku přímo na scéně. Rozum se tomu vzpíná uvěřit, neb uši slyší skladby velmi hotové a kompaktní. Ryzí hudební poezie.

 

Kurtizány z 25. Avenue – Chemie (2005)

usibrezen2016kurtizany-v   Kurtizány měly být největší peckou tuzemské klubové scény. Nestaly se jí, respektive jim to nevydrželo a to je další nespravedlnost šoubyznysového světa. Poslední album se zpěvákem Simonem.

 

… and now for something completely different…

 

Jesus Christ Superstar (1973)

jesususibrezen2016   Velikonoce… výročí popravy Božího syna. V roce 1970 napsali hudební skladatel Andrew Lloyd Webber a libretista Tim Rice muzikál Jesus Christ Superstar. Téhož roku vyšlo koncepční album, následovalo uvedení na Brodwayi a v roce 1973 převedl režisér Norman Jewison látku do podoby filmové. Dílo vzbudilo nevoli… příběh je vyprávěn z pohledu Jidáše (kterého hraje černoch!), Ježíš je tu líčen co osoba poněkud rozporuplná… ale! Ta hudba je naprosto geniální! Ježíše slyšeli jsme již z mnoha nahrávek, viděli na divadle a film shlédli nesčetněkrát. Ale s chutí si ho dali znovu! Vysílala ČT Art.

 

A co si hrajete vy?

 

 

Štítky: