Uši KVRM aneb slyšeli jsme v březnu

Chceme Vám touto rubrikou sdělit, naši milí čtenáři, co že nám nejčastěji zní v uších, když po večerech KVRM chystáme. Stanou-li se Vám následující řádky inspirací, budeme mít radost. V březnu to tedy byli…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Exhorder – Defectum Omnium (2024)

Hezky! Exhorder mají novou fošnu! Američtí thrashers, jenž klestili cestu třeba takové Panteře nebo Machine Head vydali novou věc, od doby vzniku v roce 1985 teprve čtvrtou! Šetří hoši, ale vyplatilo se… tohle je řádná porce agresivního, natlakovaného metalu! Pravda… z původní sestavy už je tu jen zpěvák Kyle Thomas, ale třeba takový kytarista Pat O´Brien přišel z Cannibal Corpse. Mazec to je!

 

Zakk Sabbath – Doomed Forever Forever Doomed (2024)

Rivajvl Black Sabbath. Ovšem pozor! Tady hraje na kytaru Zakk Wylde, na basu Rob Nicholson a za bicími sedí Joey Castillo… čili rocková extraliga. Jinak je to hodně sabbatovské, včetně vokálu pana Wylda, jenž zní zcela (ale úplně) jako Ozzy.

 

Master´s Call – Journey For The Damned (2024)

Britská parta a její druhá dlouhohrajka. Temný death/ black metal. Podobných souborů jsou po světě jistě tisíce, ale… proč ne? Všechno je na svém místě, všechno hraje, jak má.

 

Sakobi – Banzai! (2024)

Sakobi… tedy SAxofon, KOntrabas, Bicí. A na ně Radek Zapadlo, Vilém Spilka (jojo… ten kytarista) a Martin Kleibl. Hravá triová deska, ispirovaná kdečím, včetně moravského folklóru nebo třeba Japonska. Fajn je to!

 

Mica Paris – Gospel (2020)

Britská zpěvačka se celou kariéru věnovala r&b, spolupracovala se spoustou zajímavých lidí (s Davidem Gilmourem natočila pecku I Put a Spell On You), věnovala se charitě (a dostala za to metál), nu a k padesátinám si nadělila tuhle kompilaci gospelových evrgrýnů, respektive do gospelu předělaných coverů. Od U2 si vybrala I Still Haven´t Found What I´m Looking For, od Foreigner zas I Want To Know What Love Is, Human je z repertoiru Rag´n´Bona. Je tu temný tradicionál Go Down Moses nebo ikonická Amazing Grace. Ve všem je Mica naprosto úchvatná!

 

… and now for something completely different…

 

V březnu hned dvě návštěvy velkých pražských divadel. Nejprve v Národní opeře představení Komedianti/ Sedlák kavalír, čili režijním pojetím Ondřeje Havelky propojené dvě jednoaktové opery Ruggera Leoncavalla a Pietra Mascagniho. Takže… láska, žárlivost, nenávist, na konci spousta krve… inu Italové.
Nu a týden na to baletní představení Tramvaj do stanice Touha ve Stavovském. Víme/ známe… divadelní hra Tennesseeho Williamse oceněná Pullitzerem a taky film Elii Kazana s Marlonem Brandem a Vivien Leigh… my to ale viděli tancovat. Takhle… kdybych to neznal, asi bych byl zmatenej, ale… ty namakaný frajeři, co si pohazujou s krásnejma holkama jak s pytlíkem peří, to je fakt podívaná!

 

A co si hrajete vy?

 

 

Štítky: