Uši KVRM aneb slyšeli jsme v prosinci…

Chceme Vám touto rubrikou sdělit, naši milí čtenáři, co že nám nejčastěji zní v uších, když po večerech KVRM chystáme. Stanou-li se Vám následující řádky inspirací, budeme mít radost. V prosinci to tedy byli…

for fans of Envy… stojí prý na přebalu alba Paraselene (2010) japonské emo-screamo party Heaven In Her Arms (ano o Envy byla řeč v říjnovém přehledu). V zemi vycházejícího slunce se ukřičeným smuténkám zjevně daří. Deska Paraselene je totiž skvělá!

Vyžilí animáci Gorilazz se rozhodně neflákají! Ještě jsme nevytáhli z přehrávačů letošní pecku Plastic Beach a už jsou tu z dalším albem. Jmenuje se The Fall a poslechnout si ho můžete na gorilím webu. Jste-li registrovanými fandy, můžete si ho i stáhnout. Zadara!

A tohle stahování zadarmiko (ale oficiální!!!) se chvályhodně ujímá. Jazzový kytarista Libor Šmoldas pořídil letos v Praze se svým Quartetem živou nahrávku a nabízí ji volně na internetu. Pod názvem Live at Jazz Dock.

Někteří lidé tvrdí, že vše podstatné se v hudbě odehrálo v sedmdesátých letech. Deska Conquistador (1977) kanadského trumpetisty Maynarda Fergusona je pak vodou na jejich mlejn. Coby otvírák si na ní Ferguson pocentroval skladbu Gonna Fly Now, takto ustřední melodii kultovní boxerky Rocky. Fantastická jízda… břeskné famfáry, kapelníkova trumpeta vzpíná se až k hranicím vesmíru.

Američtí těžkotonážníci Kylesa se pochlapili albem Spiral Shadow (2010). Ultrahutný spodek zajišťují dva bicmani, zpěvák kňourá úplně jak janesaddictionovský poděs Perry Farrell. Dobré velice!

Kings Of Convenience jsou norskou kapelou, tvořenou Erlendem Øyem a Eirikem Glambækem Bøem. Hrají trochu nostalgický popíkofolk… na uši příjemné, nevtíravé. Poslouchali jsme album Versus (2001). Erlenda rovněž známe z jeho sólovky Unrest (2003)… tak trochu tanečnější popík, ale chytrý a ten jeho hlas je prostě hladivý.

Nová Mňága a ŽďorpTakže dobrý (2010). Mňágu milujeme už léta a věrně, ale víc se nám líbily desky z doby, než se Fiala šťastně zamiloval a začal být optimistou. Na Takže dobrý nás zatím nic výrazně nezaujalo, ale ani vyloženě nerozčílilo, takže snad dobrý.

Rocková scéna má další supergroup. Zove se Black Country Communion a právě koncertně podporuje letošní debut. Tedy debut, že… oni mají chlapci leccos za sebou… basa, zpěv Glenn Hughes, kytara Joe Bonamassa, klávesy Derek Sherinian, buben Jason Bonham (jeho tatínek byl…). Bigbít, ale fakt dobře udělanej!

Když je řeč o někdejších členech Led Zep… Robert Plant má taky novou desku. Nese název Band of Joy (modří se hlásí… tak se jmenovala kapela v níž si Page Planta vyhlédl… správně!) a principálovi na ní přihrávali sidemani zběhlí hlavně v country. Neděste se! Tohle je tak trochu jiné country. A Plant je nejlepší zpěvák na světě!

… and now for something completely different… Georg Friedrich HändelMesiáš, to byla na prosinec jasná volba. Proč? Protože měl J.K. narozky. Aleluja!

A co si hrajete vy?

Štítky: