Uši KVRM aneb slyšeli jsme…

Chceme Vám touto rubrikou sdělit, naši milí čtenáři, co že nám nejčastěji zní v uších, když po večerech KVRM chystáme. Stanou-li se Vám následující řádky inspirací, budeme mít radost. V listopadu to tedy byli…
Seattlesští alternativní bigbíti Satchel mají novou desku Heartache And Honey (2010). Slušný!

Ovšem novou desku mají i Stone Temple Pilots! Ač z Kalifornie původem, k Seattlu měli vždycky hodně blízko. Psávalo se o nich, že nestydatě kopírují Alice In Chains… když jejich deska Purple zbourala hitparády, rázem byli pasováni na poslední rytíře grunge. Frontman Scott Weiland to měl jednu chvíli nahnutý přes fety. Nyní tedy comeback. Super!

Screamo oddělení upozorňuje na splitko francouzských Daitro a Sed Non Satiata. Vyšlo v roce 2007 a do kytarových bouří se tu křičí fakt francouzsky! Pikantní!

Private Madness, Public Danger (2010) je zbrusu novým albem taneční mašiny Skyline. Prvním se zpěvačkou Markou Rybin. Nářez jak blázen!

Jamiroquai v čele s charismatickým zpěvákem Jay Kayem, se opět hlásí o slovo. Po dlouhých pěti letech mají nové studiové album. Jamiroquai nedávno podepsali smlouvu s vydavatelstvím Universal a svůj debut na tomto labelu vydali 1. listopadu pod názvem Rock, Dust, Light, Star. Znamenité!

Američtí Green Day se na albu 21st Century Breakdown (2009) pohybují ve svém standardu. Bez jakéhokoliv výraznějšího překvapení navazují na výborné album American Idiot. Rychlé, melodické, punkové, rockové.

Snad za to může podzim, nevlídný čas a brzké stmívání, že jsme sáhli po albu Under The Radar (2008) kanadského pophezouna Daniela Powtera. Někdy se to prostě tak sejde, že má člověk náladu na sladkobolnou, romantickou, lepivou růžovost.

Theyories… jejich příběhy… Dan Bárta s akustickým triem Roberta Balzara nahrál písničky The Cult, AC/ DC, Led Zeppelin, Jamiroquai, The Police… na skvělé album Theyories (2010). Tento způsob jazzu, zdá se nám velice šťastným!

Zcela ojedinělým a originálním projektem (a to i ve světovém měřítku), je nahrávka Najponk It´s Pivec About Hutchinson Time (2010). Pianista Jan Knop se smluvil s varhaníkem Ondrou Pivcem, přizvali bubeníka Gregga Hutchinsona a v New Yorku nahráli triovou desku v nezvyklém obsazení… Fender piano, Hammondy a bicí. Tím čtvrtým důležitým byl producent Petr Marek, pátým pak fotograf Antonín Kratochvíl. Právě on vybavil booklet obrázky. Jazz!

… a now for something completely different… Mezzosopranistka Magdalena Kožená je nejenom úžasná zpěvačka, ale také půvabná žena. Čehož si operní svět už dávno všiml a její diář je plný několik let dopředu. Na album French Arias (jež vyšlo na značce Deutsche Grammophon v roce 2002) nazpívala méně známé francouzské árie 19. století (Gounod, Massenet…). Doprovodil ji Mahlerův komorní orchestr pod vedením Marca Minkowskeho.

A co si hrajete vy?

Štítky: