Undergroundový večírek na hradě

Bez jednoho dne přesně po roce, sešli se na loketském hradě The Plastic People Of The Universe a Blahobeat, dvé pilířů tuzemské undergroundové scény (koukněte se). Co se za ten rok změnilo? Změnilo-li se cos?

 

Tedy… Plastiky opustila baskytaristka Eva Turnová a (zdá se) i bubeník Jarda Kvasnička. Nahradil je dorost s funkcí stálých hostů… Tomáš Skřivánek (basa) a Jan Ježek (buben). V září jim parta drbanů vyčorovala dodávku s nástroji. Stalo se před žižkovskou hospodou U Vystřelenýho oka a škoda to byla veliká, neb Vráťa přišel o ságo na které hrál snad celý život, Joe o červeného strata, Kába o podepsanou violu a Skřivánek o jazzbase. A jináč asi nic. Plastici prostě.

 

Nu a sokolovští Blahobeat konečně vydali CDčko. Nese to nejčastěji ohrávané ze současného repertoiru (byť se vlastně jedná o písně z éry Beatového družstva), podané s neodolatelnou, živelnou neurvalostí (tytéž písně možno slyšet i v historickém originále na zbrusu novém albu Beatového družstva Sokolov, vyšlo u Guerilla Records a sežeňte si to!). A jináč asi nic. Blahobeat prostě.

 

Rytířský sál loketského hradu byl ten sobotní večer zcela (tedy opravdu do posledního místa) zaplněn a Plastici si na nedostatek zájmu věru stěžovat nemohli. Však dělala-li jim podpora publika příjemně, nedali to znát. Neb parta je to odtažitě chladná a nekomunikativní. Plastici prostě.

 

Při setu Blahobeatu sál se povážlivě vyprázdnil (hele to fakt nechápu… kam jste jako všichni spěchali v sobotu večer? to jako spát?), ovšem ten skutečný mejdan teprve začal… holky shodily bagančata a vzduchem letěl kelímek. Neb sokolovští jsou partou divokou a jejich protestsongy přimějí vrtět zadky i místní strašidla. Blahobeat prostě.

Takhle nějak.

 

Stává se nám z toho taková pěkná tradice.

 

PS: bez fotek… tlačenice, nahuleno, světlo naprd

 

 

Štítky: