Trautenberk a The Wild Roots

Himlhergotdonrvetrkrucajselement… máte-li v repertoiru takto nosný slogan, slogan, jež se dá rytmicky skandovat, zvednete na nohy jakékoliv publikum. To mají klatovští tanzmetalisté Trautenberk odzkoušené a lety prověřené. Fungovalo to i v Liďáku minulý pátek, kdy zjančili přítomné k veselé nepříčetnosti a naveleli je do moshpitu, což jsem v Liďáku viděl vůbec poprvé.

 

Ovšem situaci jim notně ulehčili kynžvartští předskokané The Wild Roots. Na stránkách KVRM o tom byla řeč již několikrát, leč opakování je matka moudrosti (a popularity). Lázeňské trio je na regionální scéně naprostým úkazem. Nejen, že bubeník Kraken je výborným zpěvákem, nedosti na tom, že kytarista Johnny má zvuk, který jsme zvyklí slýchávat z pódií zámořských hvěz, nejen, že z půvabné basistky Alice nespustíte oči. Oni navíc umí napsat písničku! Opravdickou písničku! S nosným nápadem a přitažlivou aranží (a nebojí se vícehlasů!). Písničku, která se vám zavrtá do mozku a už jí nezbavíte. A na koncertě vás dostane do euforie. Jejich pojetí bluesrocku s příměsí hudeb skotských či irských, nakopnuté mladickou energií, předehřálo Lidový dům ve Staré Roli na provozní teplotu a mnozí z těch návštěvníků, jenž měli s kynžvartskými to potěšení prvně, uznale pokyvovali hlavami.

 

S velkou radostí sleduji, že historicky poslední vítězové Hitparády KVRM koncertují po celé zemi (s občasnými výlety do blízkého zahraničí), že nahráli již dvě výborná alba a šlapou vzhůru kopcem.

 

Choďte na ně, dokud jsou levní!

 

Stay Wild!

 

Štítky: