Top RoofTop Fest je za námi

Šestý ročník multižánrového festiválku Top RoofTop Fest letos změnil lokaci. Z Galerie WC, jež disponuje atraktivním sic, leč velikostí nevyhovujícím prostorem, přesunul se na náměstí Milady Horákové. Šťastná volba… nenápadný varský plácek poskytl akci zajímavé zázemí. Hrálo se na dvou scénách, klasické pódium pro početnější formace a prosklené foayer Kanceláře architektury města pro sólisty (přičemž muzikanti se snažili uvnitř a publikum je sledovalo zvenčí… zajímavá zkušenost). O catering staralo se Fresh Bistro, k zakoupení byly artefakty Galerie WC, či výtvory dětí z dětského domova v Plané.

 

Hudba? S potěšením shlédnul jsem vystoupení megatalentované zpěvačky Aiko. O téhle půvabné dívce ještě uslyšíme, neb její tvorba má světové parametry… najděte si na webu její videa a mějte na paměti, že to děvče pochází ze Sokolova a nikoliv z Londýna. Velkou radostí bylo setkání s pianistkou, zpěvačkou a skladatelkou Beatou Hlavenkovou. Ta se pohybuje na pomezí jazzu a klasiky, doprovázena Kapelou snů (vedle manžela/ kytaristy Patrika Hlavenky ještě basista Miloš Klápště a trumpetista/ bubeník/ zpěvák Oskar Török) uvedla mne do stavu příjemné beztíže. Nu a finále patřilo populárnímu souboru Vltava. Tento začal zostra, písní Marx Engels Beatles, pak probíral se skladbami z chystané desky Spass muss immer sein. Nestihl/ prokaučoval/ či prokecal jsem vystoupení Mirky Novak, The Sidewaves a Funky Monx.

 

Návštěva nebyla nikterak oslnivá, snad jen Vltava scukla pod scénu úhledný kotlík. Což je škoda přeškoda, neb pochystáno bylo pečlivě, pestře a v centru města. Přátelé, jenž jste absentovali! Až zas budete skuhrat, že se ve Varech nic neděje, případně, že sem zajíždějí stále titíž, vzpomeňte si, co naléhavého jste měli na práci v sobotu 3. července.

 

Neb podviatia typu Top RoofTop Festu třeba si hýčkat.

 

 

Štítky: