The Wild Roots – Tales

Kynžvartské trio The Wild Roots se po předloňském, fanoušky vřele přijatém EPčku Back Into The Wild hlásí novou nahrávkou Tales.

 

Nahrávkou, jež i přes zřetelně tvrdší sound, pokračuje v cestě jen před pár lety nastoupené. I zde se míchá rock s ozvěnami skotských vřesovišť (to zejména v rytmice a vedení sborů… není divu, bubeník a zpěvák Kraken v drsné zemi dlouho pobýval) i s prvky country či bluegrassu (to v projevu kytaristy Johnnyho). Výsledkem je energická, velice zábavná, posluchačsky přívětivá muzika, u které se vám chce tančit a extaticky hulákat.

 

Zkuste zůstat v klidu u country dupárny Judgement Day, zdržte se obdivného wau! při vpádu foukačky ve Fire In My Heart, zůstaňte neteční při Blackwood, jež opíše mohutný oblouk od čistokrevného bluegrassu, před bigboš s masakrózní basou, až k a capella sboru, v němž se ukazuje, proč je důležité mít v kapele holku (výborně basistka Anguis!). Nejen valivé boogie Death Is Not Coming Tonight vás přesvědčí, že kytarista Johnny má mimořádný cit pro frázování a timing, neplýtvá tóny, leč jeho sound je pravdě zabijácký, masivní, ostrý, jako břitva. Tenhle chlapík, že pochází ze západu Čech? Takhle hrají kytaristé na americkém jihu! Přičtěte výborný zpěv bubeníka Krakena, ostrý, ukřičený vokál Johnnyho, sladký hlásek Anguis, odvahu kapely aranžovat sbory… tady se děje něco velice zajímavého! V Kynžvartu se urodilo!

 

PS: Za zmínku stojí i povedený digipack, který lze pořídit ve čtyřech verzích. I ten je dílem kapely.

 

 

Štítky: