The Primitives Group

The Primitives Group je kultovní česká psychedelic rocková skupina. Vznikla v roce 1965 pod názvem Primitivové. Na název The Primitives Group se přejmenovala v roce 1967.

 

Skupina je označována za jednu z prvních na světě, která na pódiu používala výtvarnou stylizaci, ohňové, pyrotechnické a kouřové efekty. V roce 1967 vystoupila na prvním československém beatovém festivalu, o rok později pak i na jeho druhém ročníku. Skupina se rozpadla v roce 1969, kdy Ivan Hajniš emigroval. The Primitives Group hráli písně, mimo jiné, od skupin The Doors, The Fugs, The Pretty Things, The Jimi Hendrix Experience, The Animals, Mothers Of Invention nebo The Velvet Underground. Na Primitives Group navázala v sedmdesátých letech 20. století skupina The Plastic People of the Universe …

 

Právě teď, po téměř 6 letech se tato největší legenda české i československé psychedelic music, slavná kapela, která vždy plnila stránky hudebních časopisů, poutala pozornost hudebních kritiků a přiváděla fanoušky v úžas, vrací do karlovarské Husovky.

 

Karlovy Vary, Klub Paderewski – scéna Husovka, čtvrtek 9. 6. 2022, 19.30 hod

 

Zdroj: Paderewski

 

 

Štítky: