Tara Fuki

Dvě violoncella, dva hlasy, Andrea Konstankiewiczová a Dorota Barová – intimní muzika plná emocí, osobité poetiky, křehké dynamiky a bohatého výrazu obohacená o otisky různých hudebních stylů s příchutí dálek, vytváří originální krasohled ženského nitra.

 

Nevšední violoncellové duo Tara Fuki už od roku 2000 tvoří dvě zpívající violoncellistky původem ze severní Moravy Andrea Konstankiewicz-Nazir (*1972; BOO, Rale) a Dorota Barová (*1975; Chorchestr, Kuzmich Orchestra, Vertigo). V současné době nehrají v Čechách příliš často, protože Andrea se usadila v jižní Francii, takže koncert v karlovarské galerii bude opravdovým svátkem pro milovníky jejich ojedinělé a působivé muziky.

 

Hudba dua Tara Fuki je naprosto svébytná, křehce dynamická, výrazově nesmírně bohatá, veselá i smutná, jemná i silná, nezapře vlivy vážné hudby, rocku, jazzu či folku. Obohacená o otisky různých hudebních stylů s příchutí dálek, vytváří originální pohled do ženského nitra. Pouze dva krásné nástroje a dva zvukomalebnou polštinou zjemnělé hlasy vytváří tichou a hladivou pavučinu tónů. Muzika i texty se nechávají inspirovat poetikou nocí a snů i podněty z oblasti podvědomí. Na svém kontě mají Tara Fuki pět alb Piosenki do sna (2001), Kapka (2003), Auris (2007), Sens (2010) a Winna (2014) a také tři prestižní hudební ceny Anděl. Během karlovarského koncertu zazní také švýcarský perkusní nástroj hang, který obohatí jinak velmi minimalistický instrumentář – „jen“ dva hlasy a dvě violoncella. O síle a působivosti tohoto spojení se můžete přesvědčit v úterý 18.9.2018 v 19.30 hodin v karlovarské Galerii umění.

 

Zdroj: GU

 

 

Štítky: