Taková moderní rodinka

Tenhle seriál nepřehlédněte!!!

 

Taková moderní rodinka (orig. Modern Family) je americký komediální seriál, jehož první série vznikla v roce 2009. Nejde o klasický sitcom, nýbrž o mockumentary… tedy materiál, jež se tváří jako dokument, ovšem vše je hrané a režírované. Divák má pocit, že nakukuje do cizí domácnosti a i herci se občas obracejí přímo do kamery, komentují prožité situace, zpovídají se ze svých pocitů.

 

Ústřední figurou rodinky je slušně zajištěný šedesátník Jay Pritchett (v podání Eda Ala Bundy O´Neilla), jež je podruhé ženat s podstatně mladší, temperamentní, krásnou kolumbijkou Glórií a snaží se vychovat chlapa z vyženěného synka Mannyho. Z předchozího vztahu má Jay dva již dospělé potomky. Dceru Claire (manžel + tři děti) a homosexuálního syna Mitchella (přítel + adoptovaná dcera). Tato sestava pak rozehrává vtipné situace na téma vztahy, vztahy, vztahy.

 

Nejspíš si zamilujete všechny členy povedeného klanu, ale Jayův zeťák Phil (Ty Burrell) se zvláštním nadáním pro vytváření trapných situací, jedenáctiletý básník a filosof Manny, či lehce hysterický Mitchellův přítel Cameron (Eric Stonestreet) vás dostanou do kolen. A pochvalu zaslouží i solidní dabing s Pavlem Zedníčkem v čele. Tohle by vás mohlo bavit.

 

Gloria: To si myslíš, že jsem tak povrchní a opustím tě, až zestárneš? Co když přiberu padesát kilo? Taky mi dáš kopačky?
Jay: (menší pauza) Ne!
Gloria: Co měla znamenat ta pauza?!
Jay: Jen to není moc fér. Je jasný, že zestárnu. Ty ztloustnout nemusíš.

 

Vysílá televize Prima, každé pondělí ve 21:15.

 

Štítky: