Švihadlo v Konstantinkách

Nejstarší česká reggae kapela Švihadlo, která oslavila na své podzimní tour 2023 čtyřicet let existence na české scéně, se vrací do Konstantinek.

 

Délku trvání činnosti kapely Švihadlo dokládá skutečnost, že vedle zakladatele, třiašedesátiletého Petra Šturmy, ve skupině hraje na klávesy jeho třicetiletý syn Hynek. Narodil se v době, kdy kapela už deset let existovala. „Začínali jsme hrát v garáži, v době tuhého komunismu, kde nám často vypínali proud. Tehdy byl problém najít zkušebnu i koupit nástroje. Byli jsme ale mladí, tak jsme kolem toho zažívali srandu. Pořád jsme zkoušeli a nahrávali demosnímky na kazety,“ vzpomínal na začátky kapely Petr Šturma.

 

Jednou z nejposlouchanějších skladeb Švihadla je na Youtube Zelený list s téměř milionem zhlédnutí a další hit Na Jamajce půl srdce mám má bezmála 500.000 zhlédnutí. Na koncertu zazní průřez písničkami napříč čtyřiceti jedna lety učinkování, kapela navíc zahraje tři novinky Stíny, Laj laj laj a Bez oken.

 

Svojí čtyřicátou první koncertní sezonu Švihadlo odstartuje na své oblíbení štaci v Konstantinových Lázních stále ještě se slavnostní příchutí s řadou hostů z tzv. staré party a zahájí tak celoroční oslavy sta let zrození tohoto jediného lázeňského místa v Plzeňském kraji.

 

Koncert to bude bezpochyby zcela výjimečný.

 

Klub Panteon v Konstantinových Lázních, sobota 13. ledna od 20:00

 

Zdroj: Panteon

 

 

Štítky: