Svátek hudby 2011

Svátek hudby v Chodově má za sebou 12. ročník. Jaký byl? Chodovské náměstí bylo celý den pod mrakem, a tak návštěvníci s hlavou vztyčenou vzhůru každou chvíli pozorovali denní oblohu pro případný úprk do svých obytných „králíkáren“. Ale nestalo se tak.

Zahájení bylo již tradičně ve znamení žáků ze ZUŠ Chodov. První se představil dětský komorní kytarový kvintet a malé hudební trio ve složení cello, housle, klavír.

Za doprovodu keyobardu zazpívali žáci skladby známých zahraničních interpretů – od Celine Dion, Lady Gaga až po umělkyni jménem Rihanna. Nejznámější hity kapel Faith no more, Rammstein, Placebo nebo System of A Down představili zase hudební soubory ZUŠ.

Třetí hodina odpolední patřila legendární bluegrassové kapele COP. Songy, které už zlidověly, zpívalo napůl zaplněné Staroměstské náměstí. Bohužel měla kapela naspěch, neboť už o sedmé hodině večerní měla hrát v Hradci Králové. A tak .. „krátký, ale dobrý“…

Časový harmonogram festivalu byl neúprosný a avizoval další kapelu, tentokráte Alison z Kraslic. Irská hudba, irský kilt a zábavná podívaná zvlášť na mužskou část kapely.

Fallen Angels je chodovská parta zdatných mladíků, kteří sypou punkrock už pěknou řádku let a jinak tomu nebylo ani tuto sobotu. A spustil se malý déšť….

A mladé publikum se bavilo dále a to při setu Prague Conspiracy. Krásná zpěvačka, krásní hoši, krásné kytary, krásně nazdobené aparáty a hlavně moc příjemná hudba k poslechu. A bylo po dešti…

Brouci, Brouci Brouci a zase jenom Brouci.. plzeňsko-pražský revival The Beatles. Lennon, Star, Mc Cartney, Harrison. Ta přesnost a ten zvuk. Náměstí se po půl osmé dostalo do šedesátých let minulého století a lidé zpívali a zpívali…

Večírek stihli zakončit UDG, přejížděli celou republiku až z Bruntálu. Hity nechyběly a kapela bavila publikum po celou devátou hodinu večerní Závěrečného Hvězdáře si dalo celé náměstí jedním sborem a pak byl konec. Konec Svátku Hudby v Chodově.

Štítky: