Stroy & The Wild Roots v Paderewském

Když jsem naposledy referoval o koncertě skupiny Stroy, byl květen, první Máj, a já oslňoval ostrovtipem na téma spojení Svátku práce a stroyů (ha ha). Nu a? Je opět květen, Technické služby ještě nestihly z ulic uklidit polámaná mávátka (a šavle) a Stroy jsou tu zas. Náhoda? Nemyslím si!

 

Tedy… u Pražanů je odposledka lecos jinak, do kapely se po letech vrátil jeden z otců zakladatelů, muž mimořádných schopností, baskytarista Marek Bero Haruštiak, naopak tým zřejmě definitivně opustil neméně skvělý bicman Miloš Meier. Ovšem s jeho nástupcem, Dannym Ricem jsme se nepotkali, neb ten středeční večer ho zastupoval mladičký talent Vlado (prý si kluci dali jen dvě zkoušky, tak to jako klobouček!). Stroy se otevřeně hlásí k odkazu seattlesských part devadesátých let (stvrzením tohto tvrzení budiž přídavek Black Hole Sun z repertoiru víte koho) a činí tak zručně, čili i komorně obsazený Paderewski nakonec donutili tančit.

 

Úlohu ovšem měli notně usnadněnu angažováním předskokanů, regionální senzace posledních měsíců, kynžvartských The Wild Roots. Parta míchá blues s rockem, country i skotskými lidovkami, disponuje výbornými zpěváky (bicman Kraken… no teda?!?) a nebojí se je využít. Pozor! nově v pozadí přizpívává stálý host Ricardo Delfino, jež občas sáhne po foukací harmonice a tolik vám povím… ta foukačka tam sedne, jak prdel na hrnec!!! Kytarista Johnny má zvuk vpravdě zabijácký, americky hutný, bottleneck vůbec neodkládá, křehce působící basistka Anguis ze svého nástroje naopak doluje sound velmi prostý, archaický, téměř akustický. Tahle parta vám svou energií, suverenitou a především výborně napsanými písničkami vyrazí dech! Zkuste to… příští pátek hraje s Please The Trees na loketském hradě.

 

Choďte na The Wild Roots dokud jsou levní! Nemusí to dlouho trvat!

 

FOTOGALERIE

 

 

Štítky: