Sokolovští Friday se chystají dobýt zbytek republiky

Již toto jaro by měla světlo hudebního světa spatřit nová debutová deska kapely Friday. Co od kapely, která za tři roky existence stihla vyhrát Karlovarskou rockovou mapu a odehrát na osmdesát koncertů po celé republice vlastně čekat?

Samotné nahrávání dvanácti písní sokolovsko-ašské skupiny se připravuje již měsíc v novém ašském studiu MVTV. „Know-how, vybavení, zázemí a podpora ze strany studia je až nadstandardně příznivá,“ pochválil úsilí celého týmu zpěvák a baskytarista kapely Filip Koryta. Směsice alternativního rocku, popu a punku se tak po precizních úpravách dostane mezi posluchače spolu s lásky časem v květnu. Vydání zatím bezejmenné desky si kapela zajistí sama, přičemž několik stovek CD’s bude k prodeji nejen na koncertech, ale i na bandzone profilu kapely.

Přestože spolkne většinu nynějšího volného času samotná produkce desky, Friday nezahálí s koncerty. Nejblíže naplánované akce se dotknou Sedlčan, Prahy, Plzně, Chebu a zapomenout by se nemělo ani na některé letní festivaly. České texty, bicí rozrážející dvěře, kytary táhnoucí se až ke stropu. To vše čekejte po několika demonahrávkách na prvním albu kapely Friday, která již pro všechny fanoušky připravuje i oficiální videoklip. Novinky sledujte na www.bandzone.cz/friday.

Štítky: