Šlikovka 2022

Milí příznivci Šlikovky!

 

Věřím, že vaše představa blížícího se léta je spojena i s konáním tradičního hudebního festivalu Šlikovka. Letos se sejdeme 16. července v 17.00 hodin.

 

Těm méně znalým připomínám, že se festival koná v areálu bývalého hradu Freudenstein. Přívlastkem „bývalého“ naznačuji, že nás „hradních“ v historickém objektu moc nezbylo.
Zůstaly jsme zde jen my, dvě věže, moje sestra Prachárna a já Šlikovka. Jako vždy jsme se domluvily, že se bude hrát, zpívat a tančit u mě, protože mám lepší podmínky. Když jsem zvala letošní hudební hosty, snažila jsem se myslet na každého z vás. Přála bych si, abyste si v programu našli to své, s čím budete souznít nebo abyste zde objevili něco nového, případně aby vás to zvedlo z lavic a roztančilo.

 

Na festivalovém plakátu Šlikovka 2022, který jako vždy vytvořil Vojta Pinc, si nelze nevšimnout mohutné vlny, na jejímž vrcholu pluji já Šlikovka, osvětlená blesky. Má to svůj důvod. Známá kapela Pororoca odvodila totiž svůj název od mohutné přívalové vlny, která se z moře šíří proti toku řeky Amazonky. Metalový nářez této skupiny zvedne vlnu a na ní se všichni svezeme do klidnějších vod s tajemnými meandry, kterými vás bude provázet akustický blues folkový kvintet Jakuba Kořínka s charismatickým kytaristou Janem Lichtenbergem. Vodní živel cestou naráží na různé překážky tak, jako údery paliček a rukou na bubny a perkuse hudebního souboru Drumband při ZUŠ Ostrov. A pak se koryto řeky rozšíří a my se octneme v prosluněné krajině Jižní Ameriky, kde si vlnka s vlnkou hraje. To, že to odtud není vzdušnou čarou daleko na Jamajku, nám dokáže úspěšná a stále oblíbená skupina Švihadlo, která nás na vlně pohoupe v rytmu reggae. Změnou klimatu se však vody znovu rozbouří. Blesky spuštěné špičkovou kultovní kapelou The.Switch a jejich progresivním rockem připomenou, že život není vždy jen peříčko.

 

Na tombolu jsem také nezapomněla, tak přijďte včas. Máme se na co těšit a já jenom doufám, že se nebudeme v sobotu 16.7. topit v dešti, ale spíše se koupat ve vlastním potu. Na shledanou na Šlikovce!

 

Vaše Šlikovka

 

Zdroj: Šlikovka

 

Štítky: