Slavný Primitiv zazpívá v Husovce a přijede i televize!

Ivan Hajniš se zařadil k nesmazatelným legendám československého rock‘n’rollu jako zpěvák slavné české psychedelické skupiny Primitives Group, která v 60. letech minulého století psala nejdůležitější kapitoly tohoto žánru v naší zemi i v zahraničí.

 

K hlavním počinům „Primitivů“ patří jejich komponované pořady „Fish Feast“ a „Bird Feast“, kladoucích kromě stránky hudební značný důraz i na stránku výtvarnou a vizuální. Tyto pořady realizované ve spolupráci s týmem předních výtvarníků a provedené ve smíchovském F Clubu jsou hudebními publicisty zmiňovány v souvislosti s tímto žánrem dodnes. Věkově pokročilejší karlovaráci si jistě vzpomenou na koncert Primitivů v Národním domě. Inu „zlatá 60. léta“.

 

Dnes kolem Primitivů začíná být opět rušno v souvlslosti s vydáním knihy Jana Ságla „Tanec nadvojitém ledě“, která je obrazovou kronikou českého undergroundu přelomu 60. a 70. let a obsahuje i mnoho fotek Primitivů a Ivana Hajniše. Na koncertě v Husovce, kde přislíbili svojí účast i dokumentaristé České televize, budete moci zakoupit Hajnišovu knihu „Emigrace Primitiva“, která je cenným dobovým svědectvím o atmosféře 60. let a Ivanových osudech v souvislosti s emigrací do Švédska, kde dodnes žije.

 

V Husovce Hajniš vystoupí se svým blues bandem hrajícím z valné většiny vlastní bluesrockové skladby. Jejich partnerem bude populární karlovarská parta Bernard Blues Band, kterou znají naši diváci z jejich pravidelných koncertů v našem klubu.

 

Karlovy Vary, Klub Paderewski, scéna Husovka, pátek 24. 5. 2013, 19.30 hod

 

Zdroj: Paderewski

 

 

Štítky: