Síň slávy rádia Beat 2020

V Lokti se opět vstupovalo do Síně slávy rádia Beat. Již pošesté! A posedmnácté celkem!

 

Pokud si někdo skutečně užil vstup do Síně slávy rádia Beat, byl to Martin Kraus. Jeho nadšení bylo neskrývané, nehrané, dětsky radostné. A v Lokti ten večer nenacházel se nikdo, kdo by mu tu cenu nepřál. Tím spíš, že jeho Krausberry odehráli skvělý set, při němž frontman hýřil vtipem a dobrou náladou. Už jen proto mělo smysl trávit v loketském podhradí sobotní odpoledne, večer i noc. Leč nejen.

 

Na své si přišli i příznivci brňanů Progres2, respektive fanoušci Pavla Váněho, neb tento vstupoval do Síně slávy v kategorii Osobnost. A tak svým věrným přehrál písně progresů i formace Bronz, jejímž je stále kapelníkem.

 

A potěšeni mohli být rovněž fandové Katapultu, neb samý závěr podviatia patřil bandu okolo Michala Šindeláře, potomka Jiřího Dědka Šindeláře, maskota zmíněné legendy. Pod názvem Můj táta Dědek přehrává junior katapulťácké raky. Což pamětníky baví.

 

A byli-li mezi loketskými diváky i takoví, jež přísahají na odkaz Jiřího Schelingera, jejich chvilka přišla již zvečera, neb k poslechu i tanci hrál Milan Schelinger Band.

 

Další ocenění? V kategorii Osobnost in memoriam mezi věčné vstoupil Filip Topol, pro cenu si přišel jeho bratr, spisovatel a básník Jáchym. A v kategorii Píseň/ skladba byla zvěčněna punková modlitba Traktor, což bylo připomenuto videoklipem i visáčovsky vtipno-trapným videem.

 

Koho těšili pražané Votchi a plzeňané Pumpa neřeknu, neb do Lokte jsem přibyl až po jejich hraní.

 

Kdo příště? Na koho to slovo padne?

 

 

 

 

Štítky: