Síň slávy Rádia Beat 2019

Byl to víkend velkých rozhodnutí.

 

Na kluzišti hokejového Mistrovství světa se rozhodovalo, zda naši gladiátoři zabojují o zlato (nezabojovali… smutný příběh), u volebních uren pak, kdo bude v příštích čtyřech letech pečovat o blaho Evropy. A v loketském amfiteátru, přátelé, v loketském amfiteátru se rozhodovalo o tom, kdo se stane nesmrtelným. Neboť… pod loketským hradem byli i letos dekorováni zasloužilci, o nichž si posluchači Rádia Beat myslí, že patří do Síně slávy. Své želízečko v ohni jsme měli i my, fanoušci regionální, neb vězte, že skleněným artefaktem byl za celoživotní přínos oceněn Martin Uxa, klávesák, který se minimálně alespoň mihnul kolem každé hard rockové kapely, co jich jen na karlovarsku bylo. Ocenění se mu dostalo u příležitosti blížících se kulatin a rovněž tak vřele přijatého a bouřlivě aplaudovaného setu jeho Whitesnake Revival. Velkou skleněnou placku pak obdržel další významný klávesista… Ken Hensley, někdejší příslušník Uriah Heep a i on potěšil přítomné koncertem jím vedených Live Fire. Podvečer pak divákům zpříjemnili plzeňští veteráni Odyssea a Luboš Andršt se svým Bandem.

 

V sobotu sláva pokračovala a do síně tradic vstoupil Jan Spálený s ASPM. A jen tolik vám povím, že jeho jméno mělo by se skvět ve všech síních slávy světa! (zde mi dovolte se dojmout… chovám Jana v převeliké úctě a každý jeho koncert je mi svátkem, loketský nevyjímaje… bylo to krásné, děkuji.)
Oldřicha Veselého, muže nemocného hlasu, však mocného hudebního talentu do pantheonu (bohužel již nebeského) vyprovodili souputníci Roman Dragoun & His Angels a na scénu navrátivší se čarostřelec Miloš Makovský s partou Naopak (hrály se věci od Synkop, Efektu i z jediné Veselého sólovky Černý racek). Nu a protože křišťálovou plackou byla oceněna i skladba Čajovna Radima Hladíka, zazněla i ta.

 

A na konci byl Olympic! Petr Janda získal další metál a vypadalo to, že z něj má upřímnou radost. Stejně jako z perníkové kytary, kterou již roky oceněným rozdává bigbítový fanda Honza z Pardubic. Příští rok prý přijede zas. Slíbili jsme si, že se u vrat Síně slávy Rádia Beat zase sejdeme.

 

 

 

 

Štítky: